Piektdiena, 22. jūnijā Vārda dienas: Laimdots Laimiņš Ludmila
Politologs Filips Rajevskis |  
Foto: Evija Trifanova/LETA

Lai sasniegtu rezultātus Saeimas vēlēšanās, jaundibinātajai partijai «Kustība par!» jādomā par reģioniem, norādīja sabiedrisko attiecību aģentūras «Mediju tilts» līdzīpašnieks, politologs Filips Rajevskis.

Rajevska ieskatā jaunās partijas fundamentāla problēma saistāma ar tās pārstāvniecības neesamību reģionos. «Partijai ir galva - Rīga, bet nav kāju - reģionu bāzes,» uzsvēra Rajevskis.

Eksperta ieskatā tieši pārstāvniecība reģionos jaunai partijai var nest nepieciešamo atbalstu, lai cīnītos gaidāmajās Saeimas vēlēšanās, jo partijai jādomā par vēlēšanu sarakstu ne tikai Rīgā, bet arī reģionos.

Tāpat plašāks reģionālais tvērums varētu padarīt ticamākus partijas solījumus, jo pagaidām «tie ir tikai politikā jau bijušu cilvēku solījumi», teica Rajevskis. Politologa ieskatā tieši solījumu realizēšana varētu būt jaunās partijas klupšanas akmens, jo sola tie, kas jau ir bijuši aktīvajā politikā.

Vienlaikus Rajevskis atzinīgi novērtēja to, ka partijā kā dibinātāji parādījās arī tie cilvēki, kas vēl pirms mēneša, parakstot manifestu, solīja partijā nestāties. «Tas ir taktiski pareizi panākt to, lai šie cilvēki iestājas partijā, jo radusies situācija, pašiem manifesta atbalstītājiem atsakoties stāties partijā, bija neveikla,» atzina Rajevskis.

Kā ziņots, partijas «Kustība Par» nodibināšanai bija reģistrējušies 298 biedri, no kuriem par dibināšanu nobalsoja 274. Neviens nebalsoja «pret» vai «atturas».

Jaundibinātās partijas valdes priekšsēdētāja amatā ievēlēts bijušais ekonomikas ministrs Daniels Pavļuts, savukārt valdē ievēlēti arī Saeimas deputāti Ilze Viņķele un Ints Dālderis.

Tāpat valdē ievēlēta politikas analītiķe, SIA«RHC Consulting» valdes locekle Marija Golubeva, biznesa tiesību juriste Evita Goša, AS «RB Rail» biznesa attīstības menedžeris, lidsabiedrības «airBaltic» padomes vadītāja vietnieks, ekonomikas maģistrs Kaspars Briškens, Ventspils Valsts 1.ģimnāzijas direktores vietnieks Oskars Kaulēns, uzņēmumu grupas «Innocent» un reliģijas un ētikas raidījuma «Saknes debesīs» vadītājs Mārtiņš Staķis un Ozolnieku novada izpilddirektors, ekonomikas maģistrs Andulis Židkovs.

Jaunajā sabiedriski politiskajā kustībā apvienojušies arī pieci no partijas «Vienotība» aizgājušie Saeimas deputāti - Viņķele, Lolita Čigāne, Andrejs Judins, Aleksejs Loskutovs un Ints Dālderis.

Starp partijas dibinātājiem ir arī fiziķis Vjačeslavs Kaščejevs un matemātiķis Andris Ambainis, kuri gan iepriekš pauda, ka partijā stāties neplāno.

© TVNET. Visas tiesības paturētas