Pirmdiena, 16. jūlijā Vārda dienas: Estere Hermīne Liepa
Komentāri
Autorizējies šeit:
Alnis Kalniņš
9 decembrī, 12:12
Sveicināts, Normund! Viss teiktais ir tiesa, bet es vēl gribētu, lai romi aizsāktos darbus akurāti paveiktu līdz galam. Proti, min rezultāts ir sasniegts un viss tiek pamests, bieži pat d.rīkus nesavāc, kur nu vēl gružus.
_Lamata_
8 decembrī, 16:12
Cik man gadījies pazīt romus, par viņiem nevienu sliktu vārdu nevaru teikt. Pārsteidz perfektā tīrība un kārtība dzīvojamajās telpās, viesmīlība . Katrā tautā ir savi nelieši. Nekādus daiļdārzus viņi nekops, jo tāda mentalitāte būtībā ir dabas bērniem. Labi, ja aiz čugunkaltas , dārgas sētas nemētājas nevajadzīgas lietas. Ar to jāsamierinās.
Andris Berzins
8 decembrī, 16:12
Integrēšanās nozīmē saplūšana ar pamatnāciju, nekādas citas identitātes saglabāšana nav savienojama ar integrēšanos sabiedrībā. Gribu būt Latvietis, esi Latvietis un aizmirsti,kas bija Tavi senči, tad Latvieši iespējams Tevi pieņems.
Savine Kolomenska
8 decembrī, 14:12
Juri Liekniņ, ak ta neesi redzējis nevienu čigānu skolotāju vai psihologu,vari atbraukt pie manis un paskattīties pec tavām domām uz brīnumu ,strādāju skolā jau 39 gadus un lepojos , ka esmu čigāniete, nedusmojies ,bet latvju bāleliņiem būtu daudz ko mācīties no nīstajiem čigāniem un noteikti attieksmi pret savu tautu
Kangarooo
8 decembrī, 14:12
TVNET #Fake news, liekot bildi no Meksikas pirmo.. Tas kā uzskates materiāls?
Janis Seregins
8 decembrī, 12:12
Bērnībā dzīvojām kaimiņos ar romu ģimeni. Man bija labākie draugi Žanna un Boriss, mani vienaudži. Vēl tagad tos atceros ar siltām atmiņām, kaut gan neesam vairs redzējušies kopš bērnu dienām. Līdz ar to pret romiem izturos ar cieņu, kā pret interesantiem, savdabīgiem cilvēkiem. Pazīstu arī saulkrastieti Normundu Rudēvicu. un pazinu arī viņa tēvu, kurš bija lielisks gleznotājs, romu valodas ābeces autors un ļoti kolorīta personība.
Anna Po
8 decembrī, 12:12
apakšāk labs raksts par to, kas kopīgs noziedzībai, bandām, bezbēdu dzīvei kā Ķēdaiņos, tā, visticamāk Kauguros un romiem.
Felix Klein
8 decembrī, 12:12
>Raksts, kas paredzēts, lai iepazītu tuvāk Latvijas romus >Ievieto negatīvo stereotipiskas fotogrāfijas, kurās pat nav redzami Latvijas romi.
Valdis Kurmis (Valdis)
8 decembrī, 11:12
Mēnestiņš - roma , caur eglēm sāk vērties, Zaķīšu māte savus bērnus ved pērties...
Juris Liekniņš (Jurks)
8 decembrī, 09:12
Sakiet,kas tad to attieksmi veido ? Ne jau mēs,bet paši romi ! Parādiet man kādu romu tautības cilvēku,kurš strādā par-skolotāju,ārstu,policistu,juristu,grāmatvedi ?? Pareizi-tādu nav ! Jā,ir muzikanti,un neslikti,tas arī viss ! Ko dara pārējie tūkstoši-kāds ir viņu pienesums Latvijai ???
Jānis Bērziņš
8 decembrī, 08:12
Viņi dzīvo kaut kur starp cilšu un klanu sistēmu, mēs tomēr modernajos laikos (kad pazaudēta lielās ģimenes izjūta - jeb nasta). Tā laika galvenais dalījums - savējie un naidīgie svešie, cilvēki un necilvēki, čigāniem: tīrie (vudžo, čisto) un merimē (netīrie, sagānītie). Tos otros kopumā sauc par gadžo - mūs tai skaitā, mēs esam ''tīro ļaužu'' druvas un tīrumi, kuros maizi pelnīt, ne cilvēki. Rom, starp citu, tulkojams tieši tā ''cilvēks''. ''Rom baro'' - lielais cilvēks, priekšnieks.
J
Jons Vagaris
8 decembrī, 08:12
Nu maz kā kopīga Latviešiem ar Romiem. Viens viņu atzars - "čigāni" ir apmetušies arī Latvijā. Attieksme pret viņiem? Tādu paši nopelnījuši laika gaitā!
JanisBerzins20
8 decembrī, 07:12
Mēs zinām,kas ir čigāni un kas ir žīdi.Bet romi un ebreji kā tautību apzīmējumi tiek uzspiesti "no augšas"...
R
Rihards Popovs
8 decembrī, 06:12
Beidziet politkorekti kropļot latviešu valodu-ir čigāni !!!
Geezaa1
8 decembrī, 06:12
Romani migrācijas ceļi no Indijas daudz neatšķiras no tiem pašiem bēgļu migrācijas ceļiem mūsdienās. Turcija->Balkānu valstis. Turku impērijas laikā viņus ļoti daudzkur izmantoja, kā lēto darbaspēku. Tas pats arī mūsdienās. Domāju, tam ir pamatota saistība ar izglītības līmeni. Daudzkur Eiropas regālijām viņi būvēja pilis. Varbūt pas palicis, kā nospiedums, jo kurš čigāns tad nevēlas reiz uzbūvēt pili arī sev? :)
E
Estere Ozoliņa (susurs)
8 decembrī, 00:12
Labs Raksts!
© TVNET. Visas tiesības paturētas