Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Zinātnieki noskaidrojuši, kādi cilvēki pārsvarā uzņem selfijus

Foto: Anthony Devlin / AFP

Vai zini kādu, kas ir pašbilžu karaliene? Kādu, kas nebaidās piepildīt savu Instagram kontu ar virkni savas sejas fotogrāfiju? Vai varbūt arī tu nevari pavadīt dienu bez sevis nofotografēšanas?

Zinātnieki brīdina: ja tu uzņem pašbildes, ir lielāka iespēja, ka esi vientuļš. Tā var būt arī zīme, ka ir problēmas attiecībās vai garīgās veselības problēmas, raksta Dailymail.co.uk.

Pētnieki Taizemē izpētīja 300 studentu personības un apskatīja pašbilžu biežumu. Šajā pētījumā viņi atklāja, ka cilvēki, kuri bieži bildē sevi, ir uzpūtīgāki, kā arī uzmanības meklētāji.

Dalībnieki, no kuriem gandrīz visi bija sievietes vecumā starp 21 un 24 gadiem, tika intervēti, lai noskaidrotu, vai tiem piemīt narcisisma, uzmanības deficīta, egoistiskas uzvedības vai vientulīgas personības iezīmes.

Lielākā daļa (vairāk nekā 50%) pavada brīvo laiku, izmantojot mobilo telefonu vai sērfojot internetā. Eksperti uzskata, ka pašbilžu uzņemšana ir saistīta ar vientulību un vēlmi iegūt atzinību no citiem cilvēkiem.

Galvenais pētnieks, profesors Pērajuts Čarensukmongols (Peerayuth Charoensukmongkol) no Bangkokas Nacionālā attīstības administrācijas institūta (National Institute of Development Administration), teica: «Cilvēki, kas kļūst kā apsēsti ar pašbilžu uzņemšanu, jūt, ka pasliktinās ne tikai personīgā dzīve un psiholoģiskā labklājība, bet arī attiecības ar apkārtējiem.»

15 Komentāri