Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Eiropas mobilo telefonu operatori noraida ES tarifu samazināšanas plāna lietderību

Pieci Eiropas mobilo sakaru operatori piektdien publiskoja pētījumu, kurā pierāda, ka Eiropas Savienības (ES) plāns samazināt noteiktas operatoru maksas patērētājiem cenas nesamazinātu.

ES informācijas sabiedrības un mediju komisāre Vivjena Redinga jūnijā paziņoja, ka nākamo trīs gadu laikā plāno samazināt mobilā savienojuma pabeigšanas tarifus par 70%.

Šie tarifi ES svārstās no 0,02 eiro (0,01 lata) līdz 0,19 eiro (0,13 latiem), un tas ir par aptuveni deviņām reizēm vairāk nekā fiksēto telefonu tarifi.

Redinga uzskata, ka tarifu samazināšana palīdzēs patērētājiem ietaupīt.

Savukārt Vācijas telekomunikāciju kompānijas «Deutsche Telekom», Lielbritānijas «Orange», Itālijas «Telecom Italia», Spānijas «Telefonica» un Lielbritānijas «Vodafone» veiktajā pētījumā teikts, ka tarifu samazināšana negarantēs, ka samazināsies kopējās izmaksas par mobilā telefona lietošanu.

Redinga lēmumu par tarifa samazināšanu pieņems līdz šā gada beigām, un piektdien publiskotais pētījums ir vēl viens pierādījums tam, ka Eiropas telekomunikāciju industrija plāno darīt visu, lai lēmums netiku pieņemts.

0 Komentāri