Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

ASV hakeris zadzis karšu datus, naudu legalizējot caur Latviju

Foto: Scanpix/Reuters

ASV hakeris, kurš internetā realizējis vairākas apjomīgas krāpniecības shēmas, atzinis savu vainu uzrādītajās apsūdzībās.

28 gadus vecais Alberts Gonsaless piektdien stājās Bostonas tiesas priekšā un atzinās 19 apsūdzībās, to skaitā par sazvērestību, krāpšanu, izmantojot datorsistēmas, krāpšanos internetā, krāpšanu, izmantojot piekļuves iekārtas, kā arī par datu zādzību vainu pastiprinošos apstākļos. Viņš arīdzan atklājis, ka 2003.gadā izmantojis tādu mazumtirgotāju kā TJX, «OfficeMax», «BJ's Wholesale Club», «Boston Market», «Barnes and Noble», kā arī «Sports Authority» drošības sistēmu vājās vietas.

Iegūtos datus Gonsaless pārdevis, savukārt nauda legalizēta, izmantojot kontus Latvijā, vēsta «TG Daily».

«TG Daily» arīdzan norāda, ka zādzībās izmantotajā metodē ietilpusi pieejamu bezvadu interneta tīklu meklēšana. Pēc to atrašanas Gonsaless ar saviem līdzgaitniekiem tīklos palaiduši tā saucamās «okšķeru» programmas, lai iegūtu maksājumu karšu datus.

Viņš atzinies arī vienā apsūdzībā par uzbrukumu restorāna tīkla «Dave and Buster's» mājaslapai, informē ASV Tieslietu ministrija.

Kā paredz pirms atzīšanās noslēgtā vienošanās, Gonsaless ir piekritis viņa mājās pagalmā apraktā viena miljona dolāru (484 tūkstošu latu), dzīvojamās mājas Maiami, 2006.gada BMW 330i, «Tiffany» dimanta gredzena un «Rolex» pulksteņu konfiskācijai.

Viņam var piespriest no 15 līdz 25 gadiem cietumā, kā arī mantas konfiskāciju 1,65 miljonu ASV dolāru (798,60 tūkstošu latu) apmērā. Tiesas sprieduma nolasīšana paredzēta 8.decembrī.

Pēc viņa aresta Gonsaless sāka sadarboties ar ASV Slepeno dienestu, lai palīdzētu tam notvert citus hakerus. Tomēr tagad viņš atklājis, ka tolaik savus kolēģus brīdinājis, lai palīdzētu viņiem izvairīties no apcietinājuma, informē «TG Daily».

Turklāt vēl Gonsalesam jāatbild vēl kādā lietā. Viņš kopā ar diviem vēl pagaidām neidentificētiem līdzgaitniekiem no Krievijas piedalījies maksājuma karšu datu zādzībā Ņūdžersijā, ko valsts Tieslietu ministrija nodēvējusi par vērienīgāko ASV vēsturē.

Šajā lietā Gonsalesam uzrādītās apsūdzības par vairāk nekā 130 miljonu maksājumu karšu datu zādzību, uzlaužot finanšu informācijas apstrādes uzņēmumu un mazumtirgotāju datortīklus. Par hakera uzbrukuma upuri kļuvusi elektronisko norēķinu sistēma «Heartland Payment Systems», veikalu tīkls «7-Eleven» un supermārketu tīkls «Hannaford Brothers».

0 Komentāri