Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Divu dāņu pirmais mēģinājums palaist pašbūvētu raķeti neizdodas

Foto: Scanpix/Reuters

Diviem dāņu konstruktoriem svētdien tehnisku iemeslu dēļ nav izdevies pirmais mēģinājums palaist pašbūvētu raķeti, kuras uzlabota versija ar laiku varētu nogādāt orbītā cilvēku, ziņo Dānijas mediji.

Televīzijas tiešraidē no bāzes Bornholmas salā, Baltijas jūrā, bija redzams, ka no raķetes apakšas parādās brūni dūmi, tomēr no zemes tā neatraujas. Kā uzskata eksperti, neveiksme skaidrojama ar kļūmi aizdedzes sistēmā.

Abi raķetes būvētāji - Pēters Madsens un Kristians fon Bengtsons, kam tās palaišanu iepriekš jau vairākkārt nācies atlikt nelabvēlīgu laika apstākļu dēļ, pagaidām nav noteikuši jaunu starta datumu. Bornholmas bāzi viņi var izmantot tikai līdz 17.septembrim - pretējā gadījumā būs jāgaida līdz nākamajam gadam.

Madsena un Bengtsona nolūks ir «parādīt pasaulei, ka raķeti kosmosā ar visai nelieliem līdzekļiem var nosūtīt katrs, un tā nav vienīgi bagāto valstu privilēģija».

Deviņus metrus un augsto un 1,6 tonnas smago raķeti, kas nosaukta izcilā XVI gadsimta dāņu astronoma Tiho Brahes vārdā, viņi būvējuši vairāk nekā divus gadus, izmantodami materiālus, kas brīvi nopērkami veikalos. Nelūdzot atbalstu valstij, tas izmaksājis aptuveni 50 000 eiro (35 140 latus), un viņu izveidotās nekomerciālās organizācijas «Copenhagen Suborbital» finansēšanā piedalījušies aptuveni 2000 individuāli atbalstītāji un 20 kompānijas.

Iecerēts, ka izmēģinājuma lidojumā, kurā kosmonauta vietu ieņem 70 kilogramus smags manekens, «Tiho Brahe» sasniegtu 10 līdz 30 kilometru augstumu.

Veiksmes gadījumā viņi cer trīs līdz četru gadu laikā nosūtīt kosmosā cilvēku, konkrēti, Madsenu. Tādā gadījumā Dānija būtu ceturtā valsts pasaulē, kas to paveikusi.

0 Komentāri