Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

«Google» sola pārtraukt meklēšanas rezultātu filtrēšanu Ķīnā

Foto: Scanpix/Reuters

ASV interneta gigants «Google», neraugoties uz iepriekš izteiktajiem brīdinājumiem pārtraukt meklēšanas rezultātu filtrēšanu Ķīnā, tomēr turpina to darīt, piektdien atklāja uzņēmuma izpilddirektors Ēriks Šmits.

«Mēs šobrīd veicam pārrunas ar Ķīnas valdību,» pavēstīja Šmits, piedaloties finanšu analītiķu konferencē, kurā tika publiskoti uzņēmuma ceturtā ceturkšņa rezultāti.

«Mūsu darbība Ķīnā šobrīd nav mainījusies. Mēs turpinām ievērot šīs valsts likumus un cenzēt meklēšanas rezultātus. Taču jau drīzumā mēs šajā ziņā veiksim izmaiņas,» viņš solīja.

Tomēr pretēji iepriekš izteiktajiem draudiem pamest Ķīnas tirgu, uzņēmums, visticamāk, turpinās darbību šajā valstī, atklāja Šmits.

«Mēs esam skaidri likuši noprast, ka vēlamies palikt Ķīnā. Mums patīk ķīnieši, mums patīk mūsu darbinieki Ķīnā,» sacīja uzņēmuma vadītājs. «Mums patīk tur piedāvātās biznesa iespējas, bet mēs vēlamies mainīt darbības nosacījumus.»

Komentējot sarunu gaitu ar Pekinu, Šmits atklāja, ka joprojām norit izmeklēšana par kiberuzbrukumiem ķīniešu cilvēktiesību aktīvistiem visā pasaulē, kuru laikā tika mēģināts uzlauzt viņu elektroniskā pasta kontus.

«Mēs uzskatām, ka mēs esam veikuši nepieciešamās tehniskās izmaiņas, lai nepieļautu, ka nākotnē varētu atkārtoties šādi uzbrukumi,» norādīja «Google» vadītājs.

«Google Inc.» pērnā gada ceturtajā ceturksnī strādāja ar 1,97 miljardu dolāru (983,03 miljonu latu) tīro peļņu, kas ir piecas reizes vairāk nekā attiecīgajā laika periodā 2008.gadā.

Savukārt 2009.gadā kopumā uzņēmuma peļņa pieaugusi par 54% - līdz 6,52 miljardiem dolāru (3,2 miljardiem latu).

Kā jau iepriekš ziņots, interneta meklēšanas un citu pakalpojumu sniedzējs brīdināja, ka izslēgs interneta meklēšanas un «sērfošanas» cenzūras rīkus, kurus bija uzstādījis pēc Ķīnas varas iestāžu pieprasījuma. «Google» arī apsvēra iespēju vispār pamest Ķīnas tirgu un slēgt savu pārstāvniecību šajā valstī.

0 Komentāri