Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Pārdošanā parādījies jaunais «Apple iPad Mini 2»; prognozē tā popularitāti

  • Raksts
  • Foto
Foto: AFP/Scanpix

Šorīt ASV tehnoloģiju uzņēmums «Apple» pārdošanā laidis planšetdatora «iPad» samazinātās versijas jaunāko modeli «iPad Mini 2», novēroja biznesa ziņu portāls «Nozare.lv».

Sākotnēji izskanēja versijas, ka «Apple» vilcinājies ar «iPad Mini 2» laišanu klajā, jo vienam no ierīces displeju ražotājiem sākušās problēmas ar displeju kvalitātes nodrošināšanu.

«Apple» šorīt ap plkst.10.00 pēc Latvijas laika savās tiešsaistes tirdzniecības vietnēs pievienojis iespēju iegādāties jauno «iPad Mini 2» planšetdatoru. Lai arī jaunais mazizmēra planšetdatora modelis tika prezentēts vienā laikā ar lielāko «iPad Air», tomēr tā piegādes termiņi tika nolikti uz novembra otro pusi.

Pašlaik «iPad Mini 2» cena Lielbritānijas «Apple Store» mājaslapā ir, sākot no 319 britu sterliņu mārciņām (268 latiem) par lētāko 16 gigabaitu (GB) versiju. Par ierīces modeļiem ar lielāku atmiņas apjomu nākas piemaksāt 80 mārciņas (67 latus), un dārgākās 128GB versijas cena ir 559 mārciņas (469 lati). Piemaksājot 100 mārciņas (83 latus), ir iespējams iegādāties «iPad Mini 2» ar mobilo sakaru moduli, kas ļauj izmantot ceturtās paaudzes (4G) mobilo internetu.

Sākotnēji vairāki tehnoloģiju eksperti izteica bažas, ka «Apple» nespēšot laicīgi saražot «iPad Mini 2» nepieciešamās detaļas un ka ierīces piegāde patērētājiem varētu aizkavēties pat līdz 2014.gada sākumam, ko varētu kavēt arī Ķīnas Jaungada brīvdienas.

Tehnoloģiju portāli vēsta, ka «iPad Mini 2» displejus «Apple» piegādā divas kompānijas - «Sharp» un «LG Electronics». Abas kompānijas izmanto atšķirīgas displeja ražošanas tehnoloģijas, un «Sharp» detaļām esot fiksētas problēmas ar kvalitāti. Tā kā gaidāms, ka jaunā ierīce būs ārkārtīgi populāra, «Apple» būs liels izaicinājums apmierināt tirgus pieprasījumu.

Tāpat izskanējušas ziņas, ka «Apple» esot veicis pārrunas ar Dienvidkorejas elektronikas koncernu «Samsung» par «iPad Mini 2» displeju piegādi šai ierīcei, tomēr līgumu abām konkurējošajām kompānijām noslēgt neizdevās.

Kā jau ziņots, 22.oktobrī «Apple» nāca klajā ar diviem jauniem planšetdatoriem, jaudīgākiem klēpjdatoriem, galda datoru un jaunu oprētājsistēmas «OSX» versiju. Īpašu uzmanību produktu prezentācijā IT portālos piesaistīja jaunie planšetdatori «iPad Air» un «iPad Mini Retina».

Populārā planšetdatora «iPad» jaunajā versijā «Apple» ir izmantojis jaudīgāku procesoru un ievērojami samazinājis aparāta gabarītus - tas ir par 20% plānāks un par 28% vieglāks par iepriekšējās paaudzes modeli. «Apple iPad Mini», kas ir mazāka izmēra planšetdators, sākotnēji tika kritizēts par salīdzinoši viduvējo ekrānu, kam bija tikai 1024x768 pikseļu (px) izšķirtspēja. Jaunais «Mini Retina» ir ieguvis ne tikai analogu procesoru lielākajam «iPad», bet arī ekrānu ar 2048x1536px izšķirtspēju, kas ir nebijis rādītājs 7,9 collu ekrāna izmēram.

Tā kā pašlaik abas «Apple» planšetes atšķiras tikai ar izmēru, tad ievērojami ir atvieglināts darbs arī aplikāciju izstrādātājiem, kuriem, veidojot programmatūru jaunās paaudzes aparatūrai, vajadzēs rēķināties tikai ar vienu tehnisko konfigurāciju. Šis fakts aplikāciju izstrādi padarīs lētāku un ātrāku. Kā ziņots, «Apple» lielākajiem sāncenšiem «Android» tehniskās platformas sadrumstalotība nereti izstrādātājiem rada problēmas.

Jauno «iPad Mini 2» un «iPad Air» aplūko fotogalerijā!

0 Komentāri