Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Kibernoziedznieki izmanto ievainojamas tiešsaistes vietnes, lai uzbruktu apmeklētāju ierīcēm

Foto: Reuters/Scanpix

Izmantojot ievainojamas tiešsaistes vietnes, kas uzturētas uz novecojušas satura vadības sistēmas versijas, kibernoziedznieki uzbrukuši apmeklētāju ierīcēm, teikts informācijas tehnoloģiju (IT) drošības incidentu novēršanas institūcijas «Cert.lv» pārskatā par nedēļas drošības incidentiem.

Kā norāda «Cert.lv» eksperti, ar jaunu sparu tiek izplatīts tā saucamais «FakejQuery» trojāns, kas pazīstams jau vairākus gadus, un šoreiz uzbrucēji ir identificējuši arī vairākas ».lv» domēnu zonā esošas ievainojamas vietnes, kas uzturētas uz novecojušas satura vadības sistēmas versijas, un izmantojuši tās kā platformu uzbrukumiem.

Inficētās vietnes ir apzinātas, un «Cert.lv» koordinē incidentu risināšanu.

Informācijas tehnoloģiju drošības incidentu novēršanas institūcija «Cert.lv» ir Latvijas Universitātes Matemātikas un informātikas institūta struktūrvienība, kuras uzdevumi ir uzturēt vienotu elektroniskās informācijas telpā notiekošo darbību atainojumu, sniegt atbalstu informācijas tehnoloģiju drošības incidentu novēršanā vai koordinēt to novēršanu Latvijas IP adrešu apgabalos un ».lv» domēna vārdu zonā.

0 Komentāri