Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Spānija publisko interneta pirātisma apkarošanas likuma versiju

Foto: Scanpix/AP

Spānijas valdība piektdien iepazīstināja ar likumprojektu, kura mērķis ir vērsties pret interneta pirātismu un kas paredz tiesnešiem piešķirt pilnvaras slēgt tās interneta vietnes, kuras piedāvā nelikumīgi lejuplādēt mūziku, filmas un citus ar autortiesībām aizsargātus materiālus.

Likumprojekts paredz šādu lietu izskatīšanu paātrinātā procesā, un tiesnesim lēmums būs jāpieņem četru stundu laikā pēc pušu viedokļu uzklausīšanas, preses konferences laikā pavēstīja tieslietu ministrs Fransisko Kamanjo.

Likumprojekta sākotnējā versija, kas tika publiskota pagājušā gada novembrī, paredzēja, ka interneta vietnes bez tiesneša lēmuma varēs bloķēt jaunizveidota uzraudzības iestāde.Tas izsauca blogotāju un citu interneta lietotāju sašuta vētru, viņiem norādot, ka valdība jauno likumu varēs izmantot cenzūras ieviešanai.Manifestu, kas vērsās pret valdības ieceri, parakstīja desmitiem tūkstošiem spāņu, kuri ir vieni no aktīvākajiem nelegālās lejuplādes izmantotājiem pasaulē.Pagājušajā mēnesī premjerministrs Hosē Luiss Rodrigess Sapatero paziņoja, ka sociālistu vadītā valdība izstrādās jaunu likumprojekta versiju.«Ja likumprojektu nepieciešams precizēt, tas tiks darīts. Taču valdība uzskata, ka valstij, kas vēlas intelektuālo īpašumu, tas ir jāaizsargā,» sacīja Sapatero.

0 Komentāri