Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtības. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Zinātnieki: Runči ir kreiļi, bet kaķenes - labroces

Īru zinātnieki atklājuši, ka sarežģītu darbību veikšanai runči dod priekšroku kreisai priekšējai ķepai, bet kaķenes - labai, vēsta populārzinātniskais interneta žurnāls «Newscientist.com».

Debora Velsa un Sāra Milsopa no Belfāstas Karalienes universitātes Īrijā pētījumā izmantoja 42 mājas kaķus Felis silvestris catus, liekot viņiem noķert zivi no trauka ar šauru kakliņu. No 21 kaķenes 20 izmantoja labo ķepu, bet runči zivs noķeršanai izmantoja kreiso ķepu. Tikai viens runcis vienādi veikli izmantoja abas ķepas.

Tomēr šāda «kreilība» un «labrocība» kaķiem novērojama tika, veicot sarežģītas darbības, un neatkarīgi no dzimuma kaķi vienlīdz labi izmanto abas priekšējās ekstremitātes vieglāku uzdevumu veikšanai, piemēram, rotaļu peles noķeršanai.

Kā norādīja pētījumu autores, dažādu ķepu izmantošanu nosaka atšķirīgs hormonu līmenis un iepriekšējie pētījumi parādījuši, ka testesterona iedarbība saistīta ar kreilību.

0 Komentāri