Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Zinātnieki noskaidrojuši, ka sievietes ir labākas par vīriešiem

Foto: PantherMedia / Scanpix

Šveices, Nīderlandes un Vācijas pētnieki, apkopojot spēkus, pierādījuši sabiedrībā plaši kultivēto faktu, ka sievietes ir labsirdīgākas un nesavtīgākas par stiprā dzimuma pārstāvjiem.

Nature Human Behaviour

Eksperti atklāja, ka joprojām nav skaidrs, vai cilvēka uzvedība atkarībā no dzimuma, ir iedzimta vai rodas sabiedrības pieņemto normu un stereotipu spiediena rezultātā. Par spīti neskaidrībām, pētnieki noskaidroja, ka sieviešu smadzenēs, kad tās socializējas ar citiem cilvēkiem un veic altruistiskas darbības, izstrādājas lielāks dopamīna jeb «laimes hormona» daudzums nekā vīriešu smadzenēs.

Lai nonāktu pie šādiem secinājumiem, pētnieki veica divus eksperimentus. Pirmajā eksperimentā tika savākta grupa ar 56 sievietēm un vīriešiem. Daļai no viņiem tika iedots preparāts, kas kavē dopamīna izstrādāšanos smadzenēs, bet daļai – placebo tabletes. Pēc tam visi dalībnieki tika nostādīti hipotētiskas situācijas priekšā, kad tiem bija jāizlemj, vai lielu naudas summu paturēt sev vai dalīties ar saviem tuviniekiem un svešiniekiem. Otrajā eksperimenta kārtā grupas un preparāti tika samainīti vietām un eksperiments atkārtots.

Rezultātā atklājās, ka placebo gadījumā 51% sieviešu izlēma dalīties ar iegūto naudu, kamēr tādās pašās domās bija tikai 40% vīriešu. Savukārt starp tām sievietēm, kurām tika dots dopamīna izstrādāšanos kavējošs līdzeklis, bija tikai 45% altruistisku izvēļu, bet vīriešiem tikai 44%.

Otrā eksperimentā pētnieki izanalizēja vīriešu un sieviešu smadzeņu procesus brīdī, kad viņi lemj, ko darīt ar naudu.

Rezultātā izrādījās, ka sieviešu smadzenēs brīdī, kad viņas dalās ar citiem, izstrādājas lielāks dopamīna daudzums nekā vīriešiem, liekot sievietēm būt nesavtīgākām un dāsnākām.

0 Komentāri