Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtības. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Pētnieki noskaidrojuši, ko bezsmadzeņu radījumi dara naktī

Foto: <a target="_blank" href="https://www.flickr.com/people/42194706@N04/">CarlosJ.R</a>, <a target="_blank" href="http://creativecommons.org/licenses/by-nd/2.0/">CC BY-ND 2.0</a>

ASV pētnieki noskaidrojuši, ka tādiem bezsmadzeņu radījumiem kā augi un medūzas, naktī arī nepieciešams spirdzinošs miegs.

Nature

«Nav nemaz tik liels pārsteigums, ka medūzas guļ. To taču dara visi zīdītāji un bezmugurkaulnieki, piemēram, tārpi un augļu mušiņas. Tomēr šis atklājums liek skatīties tālāk un uzdot svarīgu jautājumu – vai naktī pie miera dodas arī augi?» komentēja pētījuma autors Ravī Nats.

Organismam miega stāvoklī ir jāizrāda mazāka aktivitāte un vājāka atbilde uz ārējiem stimuliem, kā arī tiem jājūt vajadzība pēc miega, ja tas tiek aizkavēts.

«Kad cilvēks guļ, viņš ir neaktīvs un bieži var gulēt pat trokšņainos apstākļos, kas liktu tam reaģēt nomoda stāvoklī. Ja cilvēkam naktī nav bijis pietiekami labs miegs, viņš var arī aizmigt pa dienu. Lai arī mēs esam atšķirīgi no medūzām, tomēr mums ir līdzīgs miega režīms un stāvoklis,» piebilda pētniece Klēra Bedbrūka.

0 Komentāri