Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Pētnieki noskaidrojuši, kāpēc dažiem visu laiku gribas seksu

Foto: PantherMedia / Scanpix

Austrālijas un Kanādas pētnieki metušies uz vienu roku, lai beidzot noskaidrotu hiperseksualitātes jeb grūti kontrolējamas vēlmes visu laiku nodarboties ar seksu iemeslu, kas nomoka daudzus mūsdienu cilvēkus.

Archives of Sexual Behavior

Iepriekš pētnieki bija pārliecināti, ka hiperseksualitāti varētu ierindot tā saucamo «DSM-5» slimību sarakstā, tomēr Amerikas psihoterapeiti dēļ pierādījumu trūkuma šādu ideju noraidīja.

Hiperseksualitāte bieži izpaužas kā pataloģija, kas laika gaitā var progresēt, pārvēršoties par nimfomāniju sievietēm vai satiriāzi vīriešiem.

Eksperti izanalizēja vairākus hiperseksualitātes gadījumus, kā rezultātā tika radīta «hiperseksuālā cikla» koncepts, kas detalizēti izskaidro šo pataloģiju. Cikls sastāv no vairākiem etapiem: seksuālās iekāres, ilgstoša seksuālā akta, apmierinājuma, pēc kura atkal sākas uzbudinājums un pacients atgriežas cikla sākumposmā.

Pētnieki noskaidroja, ka viens no faktoriem, kas izraisa hiperseksualitāti, ir kognitīvie traucējumi, kas savukārt negatīvi iedarbojas uz cilvēka atmiņu.

0 Komentāri