Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Pacientam ir lielākas iespējas izdzīvot, ja viņu operē sieviete

Foto: PantherMedia / Scanpix

Laikā, kad sievietes joprojām cīnās par savu vietu ķirurģijā, kur pārsvarā dominē vīrieši, atklājies, ka sieviešu dzimuma ķirurģēm patiesībā ir krietni drošāka un prasmīgāka roka.

British Medical Journal

Kanādiešu pētnieki atklāj, ka joprojām ir pārsteigti, kāpēc pastāv šāda likumsakarība. Iespējams, tas ir tāpēc, ka sievietes spēj daudz labāk komunicēt ar pacientu un operācijās laikā stingrāk ievēro procedūras vadlīnijas.

Toronto universitātes pētnieku komanda izanalizēja gandrīz 105 tūkstošus pacientu, kurus ārstēja 3,5 tūkstoši ķirurgu starp 2007. un 2015. gadu. Visi pacienti tika sagrupēti grupās pēc vecuma, dzimuma, veselības stāvokļa un ienākumu lieluma. Savukārt ķirurgi tika sagrupēti pēc vecuma, pieredzes, operāciju skaita un slimnīcas.

Rezultātā izrādījās, ka iespēja nomirt mēneša laikā pēc operācijas ir par 12% mazāka, ja ķirurgs ir sieviete.

«Sieviešu un vīriešu dzimuma ķirurgi savu darbu veic ar atšķirīgām metodēm, tomēr pastāv ļoti maz pētījumu, ka dzimums kaut kādā veidā varētu ietekmēt prasmes. Nav īsti skaidrs, kāpēc sieviešu gadījumā pacientu mirstība ir mazāka, iespējams, ka sievietes ir uzmanīgākas pret pacientu, rūpīgākas un komunikablākas,» komentēja ārsts Rajs Satkunasivams.

Zināms, ka Lielbritānijā šobrīd 58% no medicīnas studentiem ir sievietes, tomēr tikai 11% no tām vēlāk nodarbojas ar ķirurģiju.

0 Komentāri