Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Leģendārā primātu eksperte atklāj, ka sniega cilvēks varētu būt īsts

Foto: Youtube

Leģendārā primatoloģe Džeina Gudola (Jane Goodall) apgalvo, ka, izanalizējot visus nostāstus par mistisko sniega cilvēku, viņa pieļauj, ka tas varētu eksistēt.

Intervijā ar radio «KUOW» Gudola skaidroja, ka viens no iemesliem, kāpēc viņa tic sniega cilvēka eksistencei, ir aculiecinieku stāsti, kas apgalvo, ka šo dīvaino radījumu ir redzējuši.

Piemēram, kāda ceļojuma laikā uz Ekvadoru Gudola iztaujāja vietējos medniekus, vai tie kādreiz ir redzējuši sniega cilvēku.

«Es tikai pajautāju, vai viņi ir redzējuši pērtiķi bez astes. Neko vairāk es neprasīju. Četri no medniekiem atbildēja, ka viņi ir tādu radījumu redzējuši. Tas esot gandrīz divus metrus garš un staigā uz divām kājām,» atcerējās Gudola.

Par to, kas tad īsti ir šis radījums, Gudola nav īsti pārliecināta.

FOTO: Festival della Scienza, CC BY-SA 2.0

«Dīvainākais ir tas, ka mēs nekad neesam atraduši nekādas sniega cilvēku līķu atliekas. Varbūt tas ir spoks. Tomēr, ja runājam nopietni, tad tas varētu būt kaut kas līdzīgs neandertālietim. Es uzskatu, ka ir dzīvē ir svarīgi saglabāt kādu mistērijas drusku.»

83 gadus vecā Gudola kļuva slavena pēc tam, kad sešdesmitajos gados nodevās aktīvai šimpanžu pētniecībai Tanzānijā. Lai arī pētniecei nebija nekādas formālas izglītības, viņa atklāja, ka šimpanzes spēj darboties ar dažādiem darbarīkiem. Līdz tam pētnieki uzskatīja, ka šādas spējas piemīt tikai cilvēkiem.

FOTO: UN Geneva, CC BY-NC-ND 2.0

0 Komentāri