Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Noskaidrots, kāpēc cilvēkiem patīk skūpstīties ar mēlēm

Foto: <a target="_blank" href="https://www.flickr.com/people/volodinayulia/">Yulia Volodina</a>, <a target="_blank" href="http://creativecommons.org/licenses/by-nc-nd/2.0/">CC BY-NC-ND 2.0</a>

Ja padomā kārtīgi, kāpēc gan cilvēkiem tik ļoti patīk burtiski laizīt partnera mutes iekšpusi? Tas šķiet tik nehigiēniski. Mēs taču nemēdzam aizņemties zobu birstītes no svešiniekiem – tas ir pilnīgs tabu. Tomēr no skūpstīšanās mēs gūstam baudu, pat nedomājot, kas skūpstīšanās ir tehniski.

Kā vēsta izdevums «Independent», pētnieki beidzot ir noskaidrojuši, ka skūpstīšanās baudas pamatā ir instinktīva vēlme pēc iespējas labāk izpētīt, sasmaržot un sajust potenciālo partneri.

Lai arī mūsdienās bieži vien potenciālā partnera ģenētiskā atbilstība un pievilcība tiek noteikta vizuāli vai pat ar dažādu aplikāciju palīdzību, tomēr cilvēks joprojām tiecas savu partneri pēc iespējas ātrāk iztaustīt un sajust līdz pašiem dziļumiem.

«Skūpstīšanās, tāpat kā pieskaršanās un ostīšana, ir emocionāls akts, kas ļauj mums atrast pēc iespējas atbilstīgāku un labāku partneri. Skūpstu laikā mēs neapzināti tiecamies sagaršot un sasmaržot partneri, lai varētu redzēt, kā satiek mūsu dažādās imūnsistēmas. Tā visa pamatā ir vēlme radīt veselīgus un spēcīgus bērnus,» komentēja pētniece Sāra Džounsa.

Lai cilvēks varētu pirms potenciālās bērna ieņemšanas izpētīt partneri, organisms neļauj cilvēkam just pretīgumu, radot vēlmi skūpstīties.

«Pētījumi pierāda, ka seksuālais uzbudinājums mazina organisma pretreakcijas, kam teorētiski būtu jābūt gadījumos, kad notiek potenciālu infekciju apmaiņa ar ķermeņa šķidrumiem,» piebilda Džounsa.

0 Komentāri