Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Kāpēc vīriešiem nevajadzētu ēst vienatnē?

Foto: PantherMedia/ScanPix

Jaunā pētījumā noskaidrots, ka regulāra maltītes ieturēšana vienatnē īpaši vīriešiem palielina risku iedzīvoties augstā asinsspiedienā un holesterīna līmenī asinīs.

Zinātniskajā žurnālā «Obesity Research & Clinical Practice» publicētajā pētījumā minēts, ka vientuļajiem vīriešiem ir par 45 procentiem lielāks risks piedzīvot lieko svaru un 64 procentus lielāks paaugstināta holesterīna līmeņa un asinsspiediena risks nekā sievietēm.

Eksperti šādu pētījumu veica, reaģējot uz to, ka cilvēku, kuri izvēlas dzīvot vienatnē, skaits pasaulē mūsdienās arvien turpina pieaugt. Rezultātā attiecīgais cilvēks var justies vientuļš un iedzīvoties neveselīgos ēšanas paradumos.

Dienvidkorejiešu pētnieki izanalizēja 7725 pieaugušo ēšanas paradumus, noskaidrojot, cik bieži viņi ēd vienatnē. Rezultāti tika salīdzināti ar šo cilvēku veselības stāvokli. Tika ņemti vērā arī tādi faktori, kā smēķēšana, alkohola lietošanas paradumi, nodarbošanās un fiziskās aktivitātes.

Jau iepriekšējie pētījumi atklāja, ka dzīvošana vienatnē var novest cilvēku līdz neveselīgu ēšanas paradumu piekopšanas, jo vientuļie cilvēki biežāk izvēlas ātrās ēdināšanas pakalpojumus, nekā veselīgi pagatavotus ēdienus mājās.

0 Komentāri