Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Ukraiņu datornoziedzniekam piespriests 30 gadu cietumsods

Ukrainas pilsonis Maksims Jastremskis, pazīstams arī kā «Maksiks», atzīts par vainīgu 12 Turcijas banku datorsistēmu darbības traucēšanā un nozagto bankas rekvizītu izmantošanā krāpniecības nolūkos. Saskaņā ar tiesas spriedumu Jastremskim gandrīz 30 gadu būs jāpavada Turcijas cietumā, kā arī jāsamaksā 23 000 dolāru liels naudas sods, ziņo SecurityLab.ru.

Spriedums ir patiesi bargs - īpaši tad, ja ņem vērā turku cietumu bēdīgo slavu. Sods piespriests par to, ka no 2004. līdz 2006. gadam Jastremskis zadzis un pārdevis lielākoties ASV pilsoņiem piederošu kredītkaršu un debetkaršu datus, nelikumīgi iegūstot apmēram 11 miljonu ASV dolāru. Ukraiņu datornoziedzniekam, kā uzskata izmeklētāji, bijuši līdzdalībnieki: pērn augustā aizturētais Igaunijas pilsonis Aleksandrs Suvorovs (saukts arī par Jonny Hell) un Alberts Gonsaless («Segvec») no ASV. Pēdējais izveidojis šo bandu, kurā ietilpa vēl vairāki citi cilvēki. Pagaidām apcietinātas tikai trīs minētās personas.

Bandas vadonis Alberts Gonsaless ar klēpjdatoru apbraukājis dažādas pilsētas un, izmantojot bezvadu interneta pieslēgumu, mēģinājis ielauzties veikalu datortīklos. Ja tas izdevies, tad noziedznieki kopējuši klientu kredītkaršu datus, kas pēc tam pārsūtīta uz serveriem Ukrainā un Latvijā. Nozagto informāciju banda par tūkstošiem dolāru pārdeva noziedzniekiem citās valstīs - ASV, Austrumeiropā, Ķīnā, Taizemē un Filipīnās. Gan «pārdevēji», gan «pircēji» nozagtos datus ievadīja tukšās kredītkartēs, ar kurām bankomātos no upuru rēķiniem izņēma desmitiem tūkstošu dolāru. Maksimu Jastremski apcietināja Turcijas kūrortā Kemerā, kad viņš nāca ārā no naktskluba. Policija pie viņa atrada viltotu pasi un klēpjdatoru ar datubāzi, kurā bija informācija par pieciem tūkstošiem kredītkaršu īpašnieku ASV un ES valstīs.

ASV Justīcijas ministrijas datornoziedzības apkarošanas nodaļas priekšnieka vietnieks Hauards Kokss nesen uzstājās ar referātu konferencē Anti-Phishing Working Group eCrime. Tajā viņš sīkāk pavēstīja par Jastremska apcietināšanu un pratināšanu, kas notikusi ar amerikāņu izmeklētāju līdzdalību. Tā kā «Maksiks» nekādi nav gribējis izpaust sava datora paroli, amerikāņi viņu uz nedēļu atstājuši turku policijas «gādībā», bet turki likuši lietā «efektīvus izmeklēšanas paņēmienus». Pēc tam Jastremskis bijis gatavs pastāstīt visu, ko vien izmeklētāji vēlējušies.

Lai gan tiesa nospriedusi, ka Jastremskim sods jāizcieš Turcijas cietumā, ASV varas iestādes vēlas izmantot viņu kā liecinieku citu kredītkaršu datu zagļu tiesas prāvās. Nav izslēgts, ka Turcija un ASV vienosies par Jastremska izdošanu, un viņš - lai tikai paliktu «komfortablā» amerikāņu cietumā - būs gatavs palīdzēt izmeklētājiem.

0 Komentāri