Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Datornoziedznieki uzbrūk satiksmes noteikumu pārkāpējiem

Kibernoziedznieki ASV Ziemeļdakotas štata pilsētiņā Grandforksā, izdomājuši neparastu paņēmienu apmeklētāju pievilināšanai kaitīgās interneta vietnēs. Viņu upuri bija autovadītāji, kas savas mašīnas atstājuši vietās, kur stāvēt aizliegts.

Noziedznieki uz tādas mašīnas vējstikla uzlīmēja dzeltenu zīmīti ar tekstu: «SATIKSMES NOTEIKUMU PĀRKĀPUMS! Šis auto pārkāpj satiksmes noteikumus par automašīnas novietošanu stāvēšanai. Lai iepazītos ar foto, kas pierāda pārkāpumu, un ar noteikumiem par mašīnu novietošanu, apmeklējiet norādīto interneta lapu.»

Norādītajā lapā bija redzamas fotogrāfijas ar automašīnām pilsētas stāvvietās, bet automobiļu numuri bija aizkrāsoti. Lai aplūkotu savas mašīnas fotogrāfiju, vadītājam vajadzēja datorā lejupielādēt programmu «PictureSearchToolbar.exe».

Ja lietotājs piekrita «nepieciešamās» programmas ielādēšanai, tad viņa datorā tika instalēts Trojas zirgs. Datornoziedznieki, kas izplatīja viltus paziņojumus, pagaidām nav atrasti.

0 Komentāri