Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Daudzi nesaista pārlūka izvēli ar drošību

Lielākā daļa ASV interneta lietotāju nezina, ka interneta pārlūka izvēle lielā mērā ietekmē viņu datoru drošību, un arī tad, ja zina par šiem draudiem, nemaina pārlūku, liecina «Opera Software ASA» pētījums.

«Opera Software ASA», kas pozicionē savu pārlūku «Opera» kā vienu no drošākajiem, kopumā aptaujājusi 2835 interneta lietotājus ASV. Rezultāti liecina, ka tikai 51 procents tā dēvēto «pieaugušo on-line populācijas» apzinās, ka dažādi pārlūki nodrošina dažādu drošības līmeni pret vīrusiem, spywari un citām nepatikšanām.

Tāpat pētījums parādījis, ka tikai 11 procenti aptaujāto nomainījuši savu pārlūku drošības apsvērumu dēļ. Pētījums tika veikts no 25. līdz 29. martam, un tā rezultātu statistiskā kļūda ir 5 procenti.

49 procenti lietotāju neredz saistību starp pārlūka izvēli un drošības līmeni. 17 procenti uzskata, ka pārlūka maiņa neko nedod drošībai, savukārt pārējie 32 procenti norādījuši atbildi «nezinu».

Lai gan tikai neliela daļa lietotāju drošības apsvērumu dēļ ir izvēlējušies kādu citu pārlūku, 66 procenti atbildējuši, ka varētu apsvērt pārlūka maiņu, ja tas uzlabotu drošību.

«Opera» pārlūku lieto mazāk nekā 0,2 procenti «Windows» lietotāju, kas ir tālu no tirgus līdera «Internet Explorer» un tā sekotāja «Firefox».

0 Komentāri