Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Jūtā un Mičiganā aizliedz sūtīt mēstules nepilngadīgajiem

Foto: «Apollo»

No 1. jūlija ASV Mičiganas un Jūtas štatos spēkā stāsies likums, kas aizliegs sūtīt mēstules (spam) tā sauktajām «bērnu adresēm». Likums aizliedz tāda veida mēstuļu sūtīšanu, kuru piedāvātie produkti vai pakalpojumi nav paredzēti nepilngadīgajiem.

Praksē tas tiks realizēts šādi: privātpersonas vai arī organizācijas (mācību iestādes), kas pārstāv vai sniedz pakalpojumus nepilgadīgajiem varēs reģistrēt vai nu konkrētas e-pasta adreses vai arī domēnus speciālā datu bāzē, kur tiks apkopotas neaizskaramās adreses.

Pirms mēstuļu izsūtīšanas paredzēta mēstuļu saņēmēju un šīs datubāzes datu salīdzināšana, lai nepilngadīgie šīs vēstules nesaņemtu.

Interneta «mārketinga» pārstāvji tādējādi nedrīkstēs sūtīt uz šīm e-pasta adresēm mēstules, kurās tiek piedāvāta tabakas izstrādājumi, alkoholiskie dzērieni, azartspēļu piedāvājumi, un protams, arī pornogrāfija.

Šī aizlieguma pārkāpumiem draud gana bargi sodi — līdz pat vairākiem gadiem cietumā.

Jūta

0 Komentāri