Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtības. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Kādas mobilās aplikācijas lieto Latvijas ministri?

Dana Reizniece-Ozola | Foto: Ieva Makare/LETA

Ministri Latvijā ir atvērti digitālajiem izaicinājumiem un labprāt ikdienā izmanto telefonā pieejamās aplikācijas gan darbam, gan brīvajam laikam. Starp biežāk nosauktajām ir lietotnes saziņai – WhatsApp un e-pasts, kā arī ar autobraukšanu saistītās – Mobilly, Circle K, Waze un Taxify, liecina projekta «Skolēna digitālais IQ» apkopotā informācija.

«Projekta «Skolēna digitālais IQ» veiktajā jauniešu aptaujā noskaidrojām, ka visbiežāk jaunieši lieto tieši izklaides un saziņas aplikācijas. Par ministriem apkopotā informācija un viņu ikdienas paradumi rāda, ka tehnoloģijas var izmantot daudz plašāk, proti, lai ietaupītu laiku, iegūtu jaunas zināšanas un pat uzlabotu fizisko sagatavotību. Tieši tāpēc veidosim tiešsaistes mācību vidi jauniešiem, lai parādītu digitālo tehnoloģiju plašās lietošanas iespējas,» skaidro «Samsung skola nākotnei» vadītājs Baltijas valstīs Krišjānis Ozols.

Jānis Dūklavs
Jānis Dūklavs FOTO: Ieva Lūka/LETA

Zemkopības ministram Jānim Dūklavam aplikācijas ļauj ietaupīt laiku. To vidū ir gan Smart-ID, kas palīdz ātri un ērti veikt maksājumus internetbankā, Waze, lai izvairītos no sastrēgumiem un plānotu braucienus, kā arī WhatsApp un Kalendārs saziņai ar kolēģiem un dienaskārtības plānošanai.

Dana Reizniece-Ozola
Dana Reizniece-Ozola FOTO: Evija Trifanova/LETA

Finanšu pārraudzības aplikācija Swedbank ir arī finanšu ministres Danas Reiznieces-Ozolas telefonā līdzās tādām aplikācijām kā Twitter un E-klase, ko viņa izmanto, lai sazinātos ar sabiedrību un sekotu savu bērnu mācību gaitām. Finanšu ministrei ir arī hobijs – šahs, tāpēc iecienītāko aplikāciju vidū ir arī Chess24.

Jānis Reirs
Jānis Reirs FOTO: Zane Bitere/LETA

Savukārt labklājības ministrs Jānis Reirs pats izmanto un jauniešiem iesaka aplikāciju LMT Straume, kur sekot līdzi aktuālajām sporta sacensībām un jaunākajiem koncertu ierakstiem, elektronisko grāmatu lasītāju iBook, kā arī degvielas uzpildes stacijas Circle K aplikāciju, kur jauniešiem ērti atrast tuvāko vietu, kur uzpumpēt velosipēdam riepas.

Rihards Kozlovskis
Rihards Kozlovskis FOTO: Evija Trifanova/LETA

Iekšlietu ministrs Rihards Kozlovskis iesaka izmēģināt iScanner, kas ir ērts risinājums laikrakstu rakstu saglabāšanai, lai izlasītu tos kādā brīvā brīdī, kad paša laikraksta pie rokas vairs nav. Savukārt tos, kuri interesējas par sportu, aicina izmēģināt Yahoo Sport, kas ļauj sekot dažādiem sporta veidiem un rezultātiem. Ja pats esi sportists, tad saviem sasniegumiem vari sekot līdzi aplikācijā Fitbit.

Dace Melbārde
Dace Melbārde FOTO: Ieva Čīka/LETA

Savukārt kultūras ministre Dace Melbārde jauniešiem iesaka izmēģināt erudīcijas spēli Kas kas ko?, tā palīdzēs iemācīties daudz jauna par valodu, etnogrāfiju, vēsturi, ģeogrāfiju, literatūru un sportu. Viņas mobilajā telefonā atrodama arī aplikācija Duolingo, kas ministrei palīdz apgūt franču valodu, bet jauniešiem noderēs apgūstot arī citas svešvalodas. Tāpat, ņemot vērā šīs vasaras īpatnības un straujo sēņu sezonas iestāšanos, kultūras ministre iesaka iepazīties ar aplikāciju Sēnes Latvijā, kas palīdzēs atpazīt ēdamās sēnes un droši izbaudīt meža veltes.

Arvils Ašeradens
Arvils Ašeradens FOTO: Edijs Pālens/LETA

Ministru prezidenta biedrs, ekonomikas ministrs Arvils Ašeradens iesaka aplikāciju Taxify, rekomendējot to kā gudru pārvietošanās veidu laikā, kad kopbraukšana pasaulē gūst aizvien lielāku popularitāti. Savukārt aplikācija Mobilly ir ērts transporta pakalpojumu samaksas rīks, ar kura palīdzību var iegādāties vilcienu un starppilsētu autobusu biļetes, kā arī norēķināties par auto stāvvietām. Ministrs iesaka arī Latvijas karšu izdevniecības «Jāņa sēta» izveidotu aplikāciju JS GPS Baltic Maps, kas, viņaprāt, ir detalizētākā karšu sistēma, jo tajā iespējams atrast precīzas adrešu vietas, līdz pat viensētu nosaukumiem. Cita starpā tā palīdzēs orientēties arī sēņotājiem mežā.

0 Komentāri