Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Uz kuģiem būs vienkāršāka mobilo telefonu lietošana

Foto: Reuters/Scanpix

Eiropas Komisija ir pieņēmusi jaunus noteikumus, kas kuģu pasažieriem un komandas locekļiem Eiropas teritoriālajos ūdeņos atvieglinās mobilās sarunas un īsziņu nosūtīšanu un saņemšanu, atrodoties ārpus sauszemes mobilo tālruņu tīkliem, portālu «Apollo» informēja Eiropas Komisijas pārstāvniecības Latvijā.

Jaunie noteikumi aizstās divdesmit septiņu dalībvalstu nevienādos noteikumus par mobilo tālruņu pārklājumu pasažieru laineros, kravas kuģos un prāmjos Eiropas teritoriālajos ūdeņos. Noteikumi rada juridisko noteiktību telesakaru operatoriem, kuri vēlas saviem klientiem piedāvāt mobilos pakalpojumus uz jūras.

Jaunie noteikumi harmonizē tehniskos un juridiskos nosacījumus sakaru pakalpojumiem kuģos un paver ceļu tādiem novatoriskiem lietojumiem kā kuģos glabājamo konteineru attālā uzraudzība. Tie rada jaunu juridisko noteiktību un saimnieciskas iespējas pakalpojumu sniedzējiem, kuri vēlas piedāvāt vienlaidu mobilo savienojamību pāri robežām.

«Nupat pieņemto Komisijas noteikumu rezultātā desmitiem miljonu cilvēku, kas ceļo ar kuģi vai strādā uz kuģa, varēs bez traucējumiem lietot savus mobilos tālruņus jebkurā vietā Eiropas teritoriālajos ūdeņos,» norāda Eiropas Savienības digitālās programmas komisāre Nēlī Krusa

Mobilo sakaru pakalpojumi kuģos darbojas, izmantojot kuģos esošas nelielas («pikošūnu») bāzes stacijas, kas kuģotāju tālruņus caur pavadoni savieno ar sauszemes tīklu iekārtām. Pakalpojumi kuģos nodrošina lietotājiem iespēju pieslēgties telesakaru tīkliem ar parasto mobilo tālruni.

Nupat pieņemtais Komisijas lēmums garantē 900 MHz un/vai 1800 MHz GSM radiofrekvenču izmantojamību sakaru pakalpojumiem kuģos, ievērojot harmonizētus tehniskos un ekspluatācijas nosacījumus. Tas nodrošina arī to, ka mobilie pakalpojumi kuģos nerada traucējumus mobilajiem pakalpojumiem uz sauszemes un mobilo sakaru lietotāji krastā netiek nejauši pieslēgti sistēmām kuģos.

0 Komentāri