Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Kas notiek ar Latvijas interneta profiliem, kad cilvēks nomirst?

Foto: «Scanpix»/«Reuters»

miris, bet viņa profils joprojām ir aktīvs

«Parasti mēs pēc tuvinieku lūguma šo profilu dzēšam vai arī, ja viņi izsaka tādu vēlēšanos, uz laiku atstājam kā piemiņas vietu, kur izteikt līdzjūtības un atvadīties arī aizgājēja draugiem,» portālam «Apollo» atzina «Draugiem» pārstāvis Guntars Meluškāns.

Visvairāk apmeklētais portāls Latvijā «Inbox» atklāj, ka neizpilda tuvinieka lūgumu dzēst miruša cilvēka profilu. «Slēgšana iespējama tikai pēc varas iestāžu pieprasījuma ar attiecīgu lēmumu,» norāda «Inbox» pārstāve Ilze Šestakovska.

Kas attiecās uz e-pasta kastīšu glabāšanu, Šestakovska stāsta: ja lietotājs trīs mēnešu laikā nav piekļuvis savam lietotāja kontam, viņa konts automātiski nomainās uz statusu «Neaktīvs».

«Jā, ir bijuši gadījumi, kad zvana un sūta informāciju par mirušu lietotāju, kura kontu vajadzētu dzēst. Šādā gadījumā mēs sūtītājam izskaidrojam, kā rīkojamies,» skaidro portāla «Inbox» pārstāve.

Latvijā arvien vairāk parādās iepazīšanās portāli. Arī tādos atrodami lietotāju profili ar fotogrāfiju un personīgo informāciju.

Iepazīšanās portāla «Randiņš» pārstāvis Vladimirs Daševskis skaidro, ka šādos gadījumos jābūt ļoti uzmanīgiem. Jāgūst pārliecība, ka ziņa par mirušu cilvēku nav ļauns joks.

Portāls atklāj, ka, saņemot ziņu par mirušu cilvēku, uz laiku deaktivizētu tā profilu un mēģinātu sazināties ar tā īpašnieku. «Tikai tad, kad pilnībā skaidrs, ka profila īpašnieks ir miris, profilu dzēš no portāla,» — tā Daševskis.

0 Komentāri