Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Latvijai sudraba medaļa pasaules robotu čempionātā

Foto: Terra Virtuala

Svētdien ASV pilsētā noslēdzās pasaules robotu čempionāts un Latvijas robotu inženieri izcīnījuši sudraba godalgu, portālu «Apollo» informēja uzņēmumā «Terra Virtuala».

«Robogames», sauktas arī par Robotu Olimpiādi, ir pasaulē lielākās robotu sacensības un tajās ir piedalījušies 37 valstu pārstāvji. Latvijai šis bija debijas gads.

Šogad no 23. līdz 25. aprīlim vairāk kā 500 roboti mērojās spēkiem 53 dažādās disciplīnās. Roboti spēlēja boulingu, futbolu, hokeju, piedalījās dažādās veiklības, ātruma, spēka un orientēšanās sacensībās, cīnijās saskaņā ar kung-fu, sumo un peintbola noteikumiem.

Romantiskāk noskaņotie roboti arī gleznoja un spēlēja mūzikas instrumentus. Skatītājiem noderīgākā disciplīna iespējams bija robotu–bārmeņu sacensības, bet adrenalīnu visvairāk izsauca robotu kaujas «gandrīz bez noteikumiem», kas norisinājās speciālā ringā aiz bruņustikla.

Robotiem līdzi bija devušies arī ap 700 inženieri no visām pasaules malām. Latvijas godu ar četriem robotiem aizstāvēja Māris Ābele no Rīgas Tehniskā universitātes un Ēriks Zaharans no Latvijas Universitātes.

Māra Ābeles robots «Tačka» izcīnīja sudraba godalgu 3 kilogramu Robotu Sumo sacensībās, bet otrs Latvijas robots šajā disciplīnā ierindojās 4. vietā.

Vislielāko autonomo sumo robotu disciplīnā Baltijas valstu pārstāvji pierādīja, ka ir līderi pasaules mērogā, jo visas 4 pirmās vietas izcīnīja Latvijas un Lietuvas pārstāvji - 1. un 3. vietu ieņēma patreizējais Eiropas čempions – Vitālijs Rodnovs no Lietuvas.

0 Komentāri