Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Analogo TV apraidi pilnībā pārtrauks no 1. jūnija

Foto: Ieva Čīka/LETA

VAS Latvijas Valsts radio un televīzijas centrs (LVRTC) valde ir pieņēmusi lēmumu no 1. jūnija pārtraukt analogo apraidi un šāda darbības veida nodrošināšanu visā Latvijas teritorijā, par to attiecīgi brīdinot raidorganizācijas.

Tā kā gandrīz visas raidorganizācijas ir sekojušas Nacionālās radio un televīzijas padomes aicinājumam par pakāpenisku pāreju uz ciparu apraidi, kā gala termiņu pārejai paziņojot šī gada 1. jūniju, arī LVRTC valde to uzskatīja par optimālāko laiku analogās TV raidītāju atslēgšanai, teikts LVRTC izplatītajā paziņojumā.

«Situācijā, kad klienti paši atsakās no analogās apraides, LVRTC valde neredz citu iespēju, kā saprātīgā termiņā pārtraukt šī pakalpojuma sniegšanu, jo katra klienta aiziešana no analogās apraides LVRTC rada ievērojamus zaudējumus,» norāda LVRTC.

Kā zināms, LTV7 uz ciparu TV apraidi visā Latvijas teritorijā pāriet jau no 1. marta, LTV1 un LNT Rīgas apraides reģionā (aptuveni 70 kilometru rādiusā ap Rīgu) - no 1. aprīļa, bet pārējā Latvijas teritorijā – no 1. jūnija. Savukārt TV5 analogajā apraidē vairs neraida jau kopš 2009.gada 1. decembra.

Vienīgā raidorganizācija, kura paudusi vēlmi palikt analogajā apraidē līdz gada beigām, ir nacionālā raidorganizācija TV3. Savukārt reģionālā Valmieras TV, kā arī divas vietējās nozīmes televīzijas – Rēzeknes un Talsu TV – LVRTC nav devušas skaidras norādes par savu turpmāko rīcību. Tādēļ jau visdrīzākajā laikā LVRTC vadība uzsāks sarunas ar katru klientu individuāli, risinot situāciju, pamatojoties uz noslēgtajiem līgumiem.

Ministru kabineta noteikumi paredz, ka analogo apraidi pārejas periodā nodrošina LVRTC un visas izmaksas sedz raidorganizācijas. Tomēr, raidorganizācijām aktīvi pārejot uz ciparu TV apraidi, LVRTC kā valsts kapitāla sabiedrība nevar dotēt atsevišķu komercraidorganizāciju palikšanu analogajā apraidē, līdz ar to analogās TV apraide valstī pilnībā tiks pārtraukta no 1.jūnija.

Latvijā sākta pāreja no analogās uz virszemes ciparu TV apraidi, ko valsts uzdevumā realizē «Lattelecom» sadarbībā ar LVRTC, kurš ir šī projekta partneris infrastruktūras nodrošināšanā.

0 Komentāri