Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtības. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Atklāj virszemes televīzijas apmācības punktu

  • Raksts
  • Foto
Foto: «Apollo»

Ceturtdien atklāts pirmais virszemes TV apmācības punkts. Uzņēmums Lattelecom sadarbībā ar valsts aģentūru «Kultūras informācijas sistēmas» kopumā atvērs 10 virszemes televīzijas apmācības punktus Latvijas bibliotēku Mācību centros.

Kā portālam «Apollo» pavēstīja uzņēmuma pārstāve Līga Bite, apmācības punkti būs Jelgavā, Liepājā, Ogrē, Daugavpilī, Gulbenē, Valmierā, Ventspilī, Preiļos un Rīgā.

Vienlaikus «Lattelecom» dāvināja televizorus, virszemes TV dekoderus un citu signāla uztveršanai nepieciešamo tehniku, lai bibliotekāri varētu apmācīt apmeklētājus jaunās tehnoloģijas lietošanā.

«Bibliotēkām Latvijā strauji mainās statuss. Šodien blakus grāmatām ir datori, internets, datu bāzes un ciparu televīzija. Bibliotēka ir zināšanu apmaiņas centrs, tāpēc mūsdienīgam bibliotekāram ir jāspēj cilvēkam sniegt informāciju par dažādiem mūsdienu pakalpojumiem, tai skaitā internetu un ciparu televīziju,» norāda «Lattelecom» valdes priekšsēdētājs Juris Gulbis.

«Reģionālie mācību centri, kuri šodien saņem SIA «Lattelecom» dāvinājumu, pēc savas būtības ir bibliotēku sastāvdaļas, un mēs tajos rīkojam apmācības gan bibliotekāriem, gan iedzīvotājiem par bibliotēkās piedāvāto informācijas tehnoloģiju pakalpojumu lietošanu. Tagad mācību centros bibliotekāriem būs ne tikai iespēja apgūt jauno televizoru un Virszemes TV dekoderu lietošanu un ierādīt to saviem lasītājiem, bet šo tehniku varēs izmantot arī dažādos citos apmācību semināros un izglītības procesā. Mēs varam droši teikt, ka šodien Latvijas pašvaldību publiskās bibliotēkas papildina savu piedāvājumu klāstu ar jaunu, vērtīgu un kvalitatīvu pakalpojumu,» par dāvinājumu gandarīts v/a Kultūras informācijas sistēmas direktors Armanda Magone.

«Televīzijas iekārtu dāvinājums reģionālajiem bibliotēku mācību centriem ir vērtīga investīcija sabiedrības izglītošanā, turklāt tam piemīt arī simboliska nozīme. Līdz ar šo dāvinājumu tiek turpināts projektā «Trešais Tēva dēls» uzsāktais bibliotēku attīstības un bibliotekāru apmācības darbs, un šajā gadījumā tas notiek ne vairs ar Geitsu fonda finansējumu, bet procesā ar saviem resursiem iesaistījušies Latvijas uzņēmēji, kuri izpratuši bibliotēkas lomu sabiedrības izglītošanā, sociālās spriedzes mazināšanā un vienlīdzīgas pieejas informācijai nodrošināšanā visiem Latvijas iedzīvotājiem,» dāvinājuma nozīmību akcentēja Kultūras ministrs Ints Dālderis.

Jau šobrīd «Lattelecom» sadarbībā ar Baltijas Datoru Akadēmiju un valsts aģentūru Kultūras informācijas sistēmas veic bibliotekāru izglītošanu par interneta un televīzijas iespējām informācijas laikmetā.

Patlaban 1800 Latvijas bibliotekāri tiek sagatavoti konsultēt par šo tehnoloģiju lietošanu Latvijas iedzīvotājus.

0 Komentāri