Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Latvijā rosina ieviest valsts galveno IT vadītāju

Foto: Scanpix/AP

Latvijas Informācijas un komunikācijas tehnoloģijas asociācijas prezidente Signe Bāliņa uzskata, ka Latvijā nepieciešams ieviest valsts galveno IT vadītāju.

Šāda amata ieviešana aktualizējusies saistībā ar notikušo datu noplūdi Valsts ieņēmumu dienestā.

IT vadītāja uzdevums būtu nodrošināt vienotu valsts IT pārvaldību, jo pretējā gadījumā Latvijā nav iespējams realizēt vienotu valsts IT politiku, kas būtu saistoša visām ministrijām, valsts iestādēm un pašvaldībām, informē Bāliņa.

«Mēs kārtējo reizi valsts mērogā apzināmies problēmu tikai tad, kad jau ir noticis nenovēršamais - datu noplūde ir bijusi un neviens no mums nevar justies drošs, ka informācija netiks kādā veidā ļaunprātīgi izmantota,» viņa komentē datu noplūšanu.

Bāliņa atgādina, ka viņas vadītā asociācija jau vairākkārtīgi ir norādījusi uz iespējamiem riskiem, kad valsts pārvaldes iestādes, mehāniski samazinot izdevumus informācijas un komunikācijas tehnoloģijām, nespēj šos pakalpojumus pienācīgi nodrošināt, tādējādi pieaug informācijas kvalitatīvas apstrādes un datu saglabāšanas problēmas, drošības un citi riski.

«Viedoklis, kas sāk izskanēt plašsaziņā, par to, ka ļaunums ir pašas informācijas sistēmas un tādēļ tās nevajag lietot un attīstīt, nav patiess. Mēs nevaram šodien iedomāties savu dzīvi bez automašīnām, tāpat mēs nevaram iedomāties savu dzīvi bez informācijas tehnoloģijām. Tāpēc vien, ka kāds izraisa ceļa negadījumu, mēs neaizliegsim ceļu satiksmi kā tādu un nesāksim pārvietoties tikai ar kājām. Mēs visi esam pakļauti dažādiem riskiem, tāpat pakļautas riskiem ir informācijas sistēmas, bet mums ir jādara viss iespējamais, lai riskus mazinātu,» uzsver Bāliņa.

0 Komentāri