Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Operatori spriedīs par numuru pārnešanas laika samazinājumu

Foto: Scanpix/AP

Trīs mobilo sakaru operatori «Tele2», LMT, «Bite» un telekomunikāciju uzņēmums «Lattelecom» 12. janvārī tiksies, lai vienotos par numuru pārnešanas laika samazinājumu, samazinot līdz šim noteikto 10 dienu procesu, portālu «Apollo» informēja «Bite Latvija».

Tas nepieciešams, saskaņā ar Eiropas Komisijas direktīvu, kas noteic, ka līdz 2011. gada 11. maijam dalībvalstu likumdošanā ir jābūt ieviestai normai, kas nosaka numuru saglabāšanas pakalpojuma nodrošinājumu ne ilgāk kā vienas dienas laika.

«Latvijas iedzīvotājiem ir svarīgi veikt brīvu izvēli tarifu plāna nomaiņā. Diemžēl šobrīd vēl pastāv daudzi šķēršļi, kas traucē cilvēkiem pilnīgi izmantot šo iespēju. Viens no būtiskākajiem traucēkļiem ir numuru pārnešanas ilgais process, kā arī informācijas trūkums,» stāsta «Bite Latvija» Regulējošo lietu direktore Zita Zilgalve.

Saskaņā ar Datorikas institūta DIVI apkopotie dati, kopumā 2009. gadā iespēju nomainīt mobilo telekomunikāciju operatoru, saglabājot iepriekšējo tālruņa numuru, izmantoja vairāk nekā 92 tūkstoši Latvijas iedzīvotāju

Numuru pārnešanas process ir pieejams Latvijas iedzīvotājiem jau no 2005. gada 15. decembra. Tā ir bezmaksas iespēja cilvēkiem mainīt operatoru, saglabājot līdzšinējo tālruņa numuru.

0 Komentāri