Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Zinātnieki uzgājuši sensacionālus atklājumus par Kristus dzīvi

Foto: Publicitātes foto

Zinātnieki atklājuši pierādījumus tam, ka Jēzus Kristus bijis precējis ar Mariju Magdalēnu, ziņo «Daily Mail».

Amerikāņu zinātnieki atšifrējuši kādu senu manuskriptu, kurā tiek pieminēta «Kristus sieva». Nelielais papirusa gabaliņš var sagraut vienu no kristietības galvenajām dogmām - ka Kristus dzīvojis celibātā un nav bijis precējies.

Zinātnieku atšifrētajos senajos kristiešu rakstos Jēzus aizstāv kādu sievieti, kuru viņš dēvē par savu sievu. Septiņās teksta rindiņās Kristus ne tikai piemin savu sievu, bet paziņo «es ar viņu dzīvoju».

Zinātnieki uzskata, ka Jēzus runā par savu uzticīgo pavadoni Mariju Magdalēnu. Ja tā ir taisnība, tad Kristus attēlojumi kanoniskajos rakstos ir tālāk no patiesības nekā rakstnieka Dena Brauna bestsellers «Da Vinči kods».

Seno papirusu zinātniekiem nodevis kāds anonīms kolekcionārs, tas rakstīts senā ēģiptiešu koptu valodā. Zinātnieki lēš, ka visdrīzāk tas ir tulkojums no grieķu valodā sarakstīta teksta, kas tapis simts gadus pēc Kristus sišanas krustā.

Tāpat zinātnieki uzskata, ka oriģināls, pēc kura tapis atrastais tulkojums, ticis iznīcināts, jo bijis pretrunā ar oficiālo kristietības ideoloģiju.

Vairāki eksperti jau konstatējuši, ka atrastais dokuments ir īsts, taču vēl tiks veiktas vairākas laboratoriskas analīzes.

0 Komentāri