Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

«Google» piedāvā alternatīvu «Vikipēdijai»

«Vikipēdijai»

Tā kā šoreiz svarīga «Knol» ierakstu autoru personiskā informācija, lai varētu lietotājus identificēt un, iespējams, izvairītos no «Vikipēdijā» diezgan izplatītā vandālisma, veidojot lietotāja profilu ir jāverificē savs vārds/uzvārds pēc divām pieejamajām metodēm: vai nu pa telefonu, vai ar bankas kartes palīdzību. Tādējādi mēs varam redzēt, kas par cilvēku ir veidojis konkrēto rakstu. «Google» projektā svarīga rakstu veidotāju autoritāte.

Pašus rakstus var komentēt, vērtēt un nosūtīt raksta autoram labojumus. «Moderated collaboration» režīmā rakstu pārvalda tā autors un lietotāji var tikai ieteikt labojumus, ko autors izskata un pēc saviem ieskatiem rīkojas. Šādi, neviens cits nevarēs izlabot (izķēzīt?) mūsu sūri grūti veidoto rakstu, piemēram, par raibajiem žurkusuņiem.

Lai paātrinātu kvalitatīvas informācijas pievienošanu, «Google» piedāvā arī materiālus labumus. Proti, savos «Google Knol» ierakstos autors var izvietot «AdSense» reklāmas. Varam izmantot jau esošu «AdSense» kontu vai arī turpat uz vietas izveidot jaunu. Tādējādi mūsu veidotajos ierakstos tiks attēlotas relevantas reklāmas un, ja raksts būs gana populārs, varēsim nopelnīt tējai un bulciņām.

Pagaidām, protams, «Google Knol» informācijas ir pamaz, bet domāju, ka pēc gada jau būs pavisam cita situācija. Un man šķiet, ka tagad ir īstais brīdis steigties rakstīt rakstus šajā enciklopēdijā un censties «aizsist» tēmas, kuras vēlāk cilvēki meklēs daudz un dikti. Tādējādi varbūt iegūsim kaut ko vairāk par bulciņām pie tējas.

0 Komentāri