Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

NASA zondi sagrābuši citplanētieši, kuri vēloties sazināties ar Zemi

Foto: Scanpix/AP

Kamēr amerikāņu aerokosmiskās aģentūras NASA speciālisti cenšas atšifrēt pēkšņi mainījušos uz Saules sistēmas robežas atrodošās starpplanētu zondes «Voyager 2» nosūtītos datus, vācu zinātnieks Hartvigs Hausdorfs pilnā nopietnībā uzstājies ar pašu neticamāko, bet NLO cienītājiem arī pašu acīmredzamāko, izskaidrojumu: zondi ir sagrābuši citplanētieši un tagad ar tās palīdzību cenšas sazināties ar Zemi, vēsta laikraksts «The Daily Telegraph». Vācu akadēmiķis avīzei «Bild» paziņojis: «Izskatās, it kā kāds būtu pārprogrammējis jeb sagrābis zondi – visu patiesību mēs tik un tā nekad neuzzināsim».

Savu versiju Hausdorfs pamato ar to, ka visas «Voyager 2» sistēmas funkcionē normāli, atskaitot datu raidītājs ir «sajucis prātā».

Atgādināsim, ka uz citu datu pārraides formātu zonde pati pārgāja šī gada aprīlī. Ja iepriekš «Voyager 2» zinātnisko informāciju pamatā pārraidīja ar ļoti zemu ātrumu – 160 biti sekundē, tad tagad tas datus uz Zemi pārraida praktiski augu diennakti, bet NASA signālus uztver desmitiem stundu diennaktī. Pie kam, Pasadines (Kalifornija) reaktīvās kustības laboratorijas līdzstrādnieki nespēj tos atšifrēt.

Laboratorijas pārstāvis Eds Stouns iepriekš izteica viedokli, ka problēma ir atrisināma. «Atmiņas nestabilitāte ir tāda pat kā datoru atmiņa ielādes laikā. Pat nejaušs vienas kosmiskā izstarojuma daļiņas trāpijums ir pietiekams, lai piespiestu «sajukt prātā» bitu», - teica Stouns.

Kosmiskās fantastikas cienītājam, un pat vienkāršam interesentam var likties dīvaini zinātnieku centieni, cik iespējams tālāk atmest visas versijas, kas saistās ar citplanētiešu saprātu. Lieta ir tāda, ka zondes dvīņi «Voyager 1» un «Voyager 2», faktiski, tika sūtītas tā meklēšanai. Tās satur sūtījumu ārpuszemes civilizācijām, un tieši, tajās ir apzeltīti diski, kuros ir dati par mūsu planētu, kas piedāvāti gan skaņās, gan attēlos.

Cilvēku runa tiek piedāvāta īsos sveicienos 55 valodās, mātes čukstos, bērna kliedzienā; daba – putnu un zvēru balsīs, paisuma viļņu, vēja, un lietus skaņās, kā arī pērkona dārdienos un vulkānu trokšņos. Diskos arī ierakstīti Baha, Mocerta, Bethovena skaņdarbu fragmenti, Luisa Armstronga un Čaka Berija kompozīcijas, kā arī daudzu tautu mūzika.

Zondes NASA palaida 1977. gadā. Sākotnēji to palaišanas mērķis bija Jupitera un Saturna izpēte, un tās tiešām pirmo reizi pārraidīja kvalitatīvus šo planētu uzņēmumus. Tika domāts, ka zondes savu pastāvēšanu izbeigs 1981. gadā. Taču pēc uzdevumu izpildes tās nosūtīja citu Saules sistēmas nostūru izpētei.

«Voyager 1» pirmais kosmisko lidojumu vēsturē sasniedza Saules sistēmas robežas un pašlaik ir pats tālākais no Zemes esošais un ātrāk lidojošais cilvēka roku darinājums. Voyager 2 ir pirmais un pagaidām vienīgais aparāts, kurš sasniedzis Urānu un Neptūnu.

Zondes ir apgādātas ar trim kodolu ģeneratoriem, kuri paredzēti nepārtrauktam darbam līdz pat 2020. gadam.

0 Komentāri