Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

«Google» laiž klajā savu sociālo tīklu «Buzz»

Foto: Scanpix/Reuters

Kompānija «Google» paziņojusi par sava sociālā tīkla «Buzz» palaišanu, kurš tiks integrēts bezmaksas pasta servisā Gmail un dod iespēju lietotājiem atjaunot savu profilu, mainīties ar failiem un norādēm uz vietnēm, kā arī komentēt citu lietotāju paziņojumus, vēsta «BBC News».

Ar savu jauno projektu «Google» cenšas aptvert aptuveni 170 miljons lielo «Gmail» lietotāju auditoriju. «Virzot Buzz», kompānija nodomājusi pabīdīt tirgū tādus sociālos tīklus, kā «Facebook», kuram 2004. gadā izdevās piesaistīt aptuveni 400 miljonus lietotāju.

Tāpat kā citos sociālajos tīklos, «Buzz» lietotāji var publicēt sava statusa atjaunojumus, kā arī informāciju no citām interneta vietnēm, tādām kā «Twitter», «You Tube», «Flickr» un Picasa. Viens no «Google» konkurentiem Yahoo arī ļauj sekot atjaunojumiem «Twitter» un «Flickr» pa tiešo no savas pastkastes.

Kā atzīmē speciālisti, «Buzz» satur «Twitter» elementus – piemēram, iespēju «sekot» lietotājam, regulāri saņemot viņa atjaunojumus. Tāpat kā «Facebook», ir «atbalsta» funkcija komentāros.

«Buzz» ir iespēja veikt atjaunojumu no mobilā tālruņa, norādot lietotāja atrašanās vietu. Pēc izstrādātāju teiktā, «Buzz» tiks izlaists arī operētājsistēmu «Android» izmantojošiem mobilo tālruņu lietotājiem.

Šis nebūt nav pirmais «Google» mēģinājums palaist savu sociālo tīklu. 2004. gadā kompānija paziņoja par tīkla «Orkut», kurš guva plašu izplatību Brazīlijā un Indijā, izveidi. Taču citās valstīs «Orkut» neguva popularitāti un nonāca tādu gigantu, kā «Facebook» ēnā.

Ne tik sen «Google» izlaida jaunu servisu «Google Wave», kas sevī saglabā elektroniskā pasta un ziņotāja iezīmes, kā arī grupveida dokumenta izstrādes reālajā laikā iespēju.

0 Komentāri