Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Astronoms: Tuvāko 10-12 gadu laikā zinātnieki varētu saņemt signālu no citplanētiešiem

Foto: Publicitātes foto

Pašlaik NASA neveic ārpuszemes civilizāciju meklējumus, taču galvenais ASV institūta SETI astronoms Sets Šostaks ir pārliecināts, ka aptuveni 10-12 gadu laikā zinātnieki varētu saņemt signālu no citplanētiešiem, kas pierādītu ārpuszemes civilizāciju eksistenci, vēsta TASS.

«Ir daudz signālu, iespējams, katras 10 sekundes. Mēs pārbaudām visus signālus, kurus no kosmosa saņemam automātiskā režīmā. Mums ir ļoti labas sistēmas, kuras ļauj saņemt šos signālus. Pēc pāri gadiem - reizi piecos vai desmit gados var būt kāds singāls, kas var izrādīties ļoti interesants,» teica Šostaks.

Pēc viņa vārdiem, vēl pirms astoņiem gadiem uzstāšanās laikā Vācijā Šostaks saderēja ar auditoriju, ka pēc gadu desmitiem zinātnieki saņems atbilstošus signālus.

Galvenais SETI institūta astronoms norādīja, ka pašlaik NASA nemeklē ārpuszemes civilizācijas, taču ar to nodarbojas zinātnieki Kalifornijas uniersitātē, kā arī Hārvardas universitātē.

0 Komentāri