Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Zinātnieki atklāj «minicitplanētieša» mūmijas noslēpumu

  • Raksts
  • Video
  • Foto
Foto: ekrānuzņēmums

Amerikāņu zinātnieki beidzot atklājuši, kas ir pirms desmit gadiem Čīles tuksnesī atrastā nelielā mūmija, ko daudzi ufologi uzskatīja par citplanētieti. Zinātnieku secinājumi iekļauti jaunā dokumentālā filmā «Sirius».

Nelielo «citplanētieša» mūmiju atrada kāds čīlietis 2003.gada oktobrī. Vīrietis toreiz pamestā pilsētā tuksnesī meklēja artefaktus. Līdzās kādai sagrautai baznīcai vīrietis atrada baltas drānas saišķi, kurā bija aptuveni 15 centimetrus gara cilvēkveidīga mūmija.

Nelielā mūmija tikai daļēji atgādināja cilvēku – tam bija cieti zobi, saspiesta galva un tikai deviņi ribu pāri.

Jau toreiz izskanēja dažādi pieņēmumi, kas tieši ir šī mūmija – citplanētietis, mērkaķa mazulis vai cilvēka embrijs.

Pirms pusgada dokumentālās filmas «Sirius» producents Stīvebs Grirs lūdza profesionāļus noskaidrot anomālā skeleta izcelsmi. Vairākus mēnešus Stenfordas universitātes speciālisti pētīja nelielo mūmiju.

Veiktas vairākas ekspertīzes, taču atbildi sniegušas DNS analīzes, proti – zinātnieki secinājuši, ka mūmija ir «cilvēka līķa savdabīga mutācija». Mūmija ir zēns, kas miris 6-8 gadu vecumā.

«Es varu pavisam droši apgalvot, ka tas nav mērkaķis. Tas visīstākais cilvēks, kas elpoja, ēda, sagremojot ēdienu. Vienīgais jautājums, kas paliek neatbildēts – cik šis cilvēks bija liels, piedzimstot,» sacījis Stenfordas universitātes zinātnieks Harijs Nolans.

Zinātnieki gan nav snieguši atbildi par laiku, kad šis cilvēks ir dzīvojis.

0 Komentāri