Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Atrisināta kādas «apsēstas» statujas mistērija muzejā

Foto: <a target="_blank" href="http://www.flickr.com/people/martijnvandalen/">The World According To Marty</a>, <a target="_blank" href="http://creativecommons.org/licenses/by-nd/2.0/">CC BY-ND 2.0</a>

Zinātniekiem izdevies atšķetināt mistēriju ap kādu senu ēģiptiešu skulptūru Mančestras muzejā, vēsta «Daily Mail».

Aptuveni 4000 gadus vecā ēģiptiešu statuja mulsināja muzeja darbiniekus ar savu «dīvaino uzvedību» - skulptūra, kas bija ievietota stikla futlārī, nakts laikā bija sākusi griezties ap savu asi.

25 centimetrus augstā Neb-Senu statuja, kas izgatavota 1800.gadā p.m.ē.burtiski dzina izmisumā muzeja darbiniekus, kas tās uzvedību mēģināja skaidrot gan ar seniem mītiem, gan lāstiem, gan apsēstību ar ļauniem gariem.

Tomēr pēc zinātniskā eksperimenta atrasts daudz saprātīgāks izskaidrojums - izrādās, ka statujas mistiskās kustības naktī skaidrojamas ar vibrācijām, ko izraisa garāmgājēji un intensīvā satiksme uz ielas.

Lai konstatētu vibrācijas, muzejā tika izvietoti īpaši sensori. Statujas kustības sakrita ar intensīvāku satiksmi un cilvēku plūsmas palielināšanos uz ielas.

Uz jautājumu, kāpēc šādi «neuzvedas» citas statujas, speciālisti norādījuši, ka skaidrojums tam ir izliektā skulptūras apakšdaļa.

0 Komentāri