Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

NASA publisko jaunus attēlus; Obama lūdz nekavējoties ziņot par citplanētiešiem

  • Raksts
  • Foto
Foto: Reuters/Scanpix

Kosmiskais aparāts «Curiosity» turpina darbu uz Marsa. Tikmēr ASV Nacionālā Aeronautikas un kosmosa pārvalde (NASA) publiskojusi jaunus fotouzņēmumus, kuros apskatāms, kā ierīce izskatās uz Marsa virsmas.

ASV mediji ziņo, ka prezidents Baraks Obama apsveicis NASA speciālistus par «izcilo sasniegumu».

Vienlaikus Obama pajokojis, ka NASA speciālistiem ir nekavējoties viņam jāziņo, ja izdodas nodibināt sakarus ar citplanētiešiem.

«Ja jums izdodas kontaktēties ar citplanētiešiem, lūdzu, paziņojiet man. Man ir daudz darīšanu, taču jums laiku atlicināšu, pat ja runa būs par mikrobiem,» jokoja Obama.

Marsa izpētes pašgājējs robots «The Curiosity», kas tika palaists kosmosā pagājušā gada novembrī, pagājušajā pirmdienā nosēdās uz Marsa.

Sagaidāms, ka milzīgā laboratorija palīdzēs sniegt atbildes par ārpuszemes civilizācijām.

Lai sasniegtu Marsu, «The Curiosity» kosmosā mērojis 570 miljonu kilometru garu ceļu.

«The Curiosity», kas oficiāli tiek dēvēts par Marsa Zinātnisko laboratoriju (MZL), ir aprīkots ar videokamerām un sarežģītu mehānisko instrumentāriju Sarkanās planētas iežu paraugu analīzei, un tas izmaksājis 2,5 miljardus dolāru, kas ir vislielākā summa, kāda līdz šim atvēlēta līdzīgu iekārtu būvei.

Paredzēts, ka MZL pētīs Geila krāteri, kas atrodas nedaudz uz dienvidiem no Marsa ekvatora. Plānotajā izpētes apvidū ir dažāds iežu sastāvs, bet nevienmērīgais reljefs ļaus iegūt paraugus dažādos augstumos.

Lai sasniegtu izvēlēto vietu uz Marsa virsmas, «The Curiosity» bija jāveic piezemēšanās pēc ļoti precīza kursa, kurā sestdien tika veiktas nelielas korekcijas - ceturtās kopš šīs misijas sākuma.

Plānojot «The Curiosity» nosēšanos, NASA nācās atteikties no gaisa spilvenu izmantošanas, kas efektīvi tika pielietoti iepriekšējos izpētes robotos «Sojourner», «Spirit» un «Opportunity», pasargājot tos no akmeņiem uz Marsa virsmas.

Tos nebija iespējams izmantot, jo «The Curiosity» sver gandrīz tonnu, kas ir pārāk liels svars gaisa spilveniem.

0 Komentāri