Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Uzmanieties no «Facebook» kloniem!

Foto: Reuters/Scanpix

Vairums uzaicinājumu draudzēties sociālās saziņas vietnē «Facebook» nāk no reāliem draugiem, taču daži uzaicinājumi ir no anonīmiem cilvēkiem, kuru apstiprināšana var dārgi maksāt, vēsta «USA Today».

Daži hakeri izmato tā saucamo «Facebook klonēšanu». Viņi nozog lietotāju vārdu, pievieno jūsu draugus un «klonē» jūsu profilu, piesavinoties jūsu fotogrāfijas. Viltus profilu viņi izmanto, lai uzsāktu saraksti ar jūsu draugiem vai ģimeni.

Viņi var lūgt nosūtīt viņiem naudu, norāda sociālo mediju eksperte Daniela Hetfīlda. Daži hakeri pat iemācoties atdarināt upura rakstības stilu

Ja jūs «Facebook» redzat konktu, kurš jums šķiet aizdomīgs, pārbaudiet, vai jūs jau neesat draugos ar šo personu. Ja viņš jums nosūta aizdomīgu linku, labāk piezvaniet viņam vai aizsūtiet īsziņu un pajautājiet, vai viņš tiešām veicis iepriekš minētās darbības.

Ja minētais profils ir viltus, ziņojiet par to «Facebook» administrācijai.

Ja jūsu profils ticis klonēts, jums vajadzētu nomainīt paroli, brīdināt citus un pārliecināties, ka jūsu profilu redz tikai draugi.

0 Komentāri