Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Britu ārsti kādas sirmgalves acī atrod 27 kontaktlēcas

Foto: PantherMedia / Scanpix

Lielbritānijā kāda 67 gadus veca sieviete vērsusies pie ārsta pēc tam, kad piedzīvojusi ilgstošu diskomfortu vienā no acīm. Pamatīgs bija ārstu pārsteigums, kad viņi atklāja, ka sievietei acī atrodas 27 kontaktlēcas, raksta specializētais izdevums «Optometry Today».

Sirmgalve ilgstoši nebija pievērsusi uzmanību diskomfortam acī, jo uzskatījusi, ka tas ir no vecuma un hroniski sausas acs.

«Neviens no mums neko tādu nekad nebija redzējis. Uz sievietes acs ābola atradās 17 kopā salipušas kontaktlēcas, turklāt vēlāk atklājās, ka vēl desmit kontaktlēcas atrodas zem acs plakstiņa. Mēs bijām pamatīgi pārsteigti, ka sieviete jau agrāk nevērsās pēc palīdzības, jo diskomfortam vajadzēja būt neciešamam,» situāciju komentējis oftalmologs Rupals Mordžarja (Rupal Morjaria).

Sieviete kontaktlēcas nēsāja pēdējos 35 gadus, tomēr vairījās regulāri apmeklēt acu ārstus.

«Ja kontaktlēcas rūpīgi nemaina un to nēsātājs regulāri neapmeklē acu ārstu, var rasties ļoti nopietnas infekcijas, kuru rezultāts bieži vien ir pilnīga redzes zaudēšana,» piebilda Mordžarja.

0 Komentāri