Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtības. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Pirmo reizi vēsturē veikalos nonāk ģenētiski modificēti laši

Foto: AFP/Scanpix

ASV kompānija «AquaBounty» paziņojusi, ka pēc 25 gadus ilgas gaidīšanas un asām diskusijām pirmo reizi vēsturē tirgū nonākuši ģenētiski modificēti laši.

Kā vēstīts zinātniskajā izdevumā «Nature», Atlantijas lasis, pateicoties gēnu inženierijai, spēj daudz ātrāk augt nekā tā ģenētiski nemodificētie sugas brāļi, sasniedzot tirdzniecībai nepieciešamo izmēru vien 18 mēnešu laikā.

Šīs zivis ir audzētas speciālos konteineros Panamā izvietotā rūpnīcā. Kompānija plāno nākotnē ievērojami paplašināt savu darbību un izveidot zivju audzētavas arī Kanādā, kuras iedzīvotāji šobrīd ir pirmie, kuriem ir iespēja mieloties ar ātri augošajiem lašiem.

«Kādai kompānijai bija jābūt pirmajai, bet es esmu priecīgs, ka tā ir «AquaBounty» nevis mēs, jo, ja viņi izgāztos, tad mēs varētu aizmirst par ģenētiski modificētu dzīvnieku lietošanu pārtikā uz ilgu laiku,» žurnālistiem klāstīja gēnu inženieris Džeimss Vests, kurš ir kompānijas «AgGenetics» dibinātājs.

ASV un Kanādas aktīvisti iepriekš pieprasīja, lai tiktu apturēti centieni ģenētiski modificētus lašus realizēt tirgū, tomēr viņu argumenti nebija pietiekami spēcīgi.

«Tas, ka Kanādas iedzīvotāji tagad var likt galdā ģenētiski modificētas zivis, pozitīvi ietekmēs ekonomiku un ievērojami pasargās dabu, jo laši tiks speciāli audzēti konteineros, nevis zvejoti upēs un jūrās. Cilvēki arī nebūs pakļauti dažādiem parazītiem, kas nereti iemājo zivīs,» komentēja «AquaBounty» direktors Rons Stotišs.

FOTO: Reuters/Scanpix

0 Komentāri