Liepiņa KNAB liecinājusi par «KPV LV» biroja un biedru pulcēšanās vietām

LETA
Liepiņa KNAB liecinājusi par «KPV LV» biroja un biedru pulcēšanās vietām
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments 2
Foto: Evija Trifanova/LETA

Partijas «KPV LV» partijas līdzpriekšsēdētāja Linda Liepiņa Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojā (KNAB) sarunas liekajā daļā atbildēja uz jautājumiem par biroja atrašanās vietām un partijas biedru pulcēšanās vietām dažādos laika posmos, aģentūrai LETA pastāstīja politiķe.

Tāpat viņa atbildējusi uz jautājumu, kurš cilvēks pirmais viņu aicināja pievienoties partijai - tas esot bijis Kaspars Upaciers. Liepiņa norādīja, ka KNAB viņai netika uzdots neviens jautājums par politiskā spēka iespējamo nelegālo finansējumu. Vaicāts, kāpēc tā, izmeklētājs esot atbildējis, ka nepieciešamības gadījumā attiecīgā informācija būtu iestādes rīcībā.

Liepiņa uzskata, ka KNAB rīcībā nav pierādījumi par «KPV LV», iespējams, nelikumīgu finansēšanu - šāda informācija iestādei nevarot būt, jo politiskais spēks netiekot nelikumīgi finansēts.

Vaicāta par video, kurā notiek saruna par kādas naudas saņemšanu, Liepiņa skaidroja, ka tolaik nebija politiskajā spēkā. Viņa norādīja, ka sev interesējošās atbildes šajā jautājumā ir saņēmusi no abiem pārējiem «KPV LV» līdzpriekšsēdētājiem Saeimas deputāta Artusa Kaimiņa un Ata Zakatistova. Politiķe skaidroja, ka ir izdarījusi izvēli «kam es ticu», skaidrojot, ka mūsdienu tehnoloģiju laikmetā ir iespējams safilmēt un samontēt jebko.

Viņai KNAB izmeklētājs lūdzis sazināties ar citu «KPV LV» līderi, advokātu Aldi Gobzemu, lai lūgtu arī viņu ierasties uz iztaujāšanu KNAB. Gobzems gan KNAB varētu apmeklēt tikai tad, ja saņems oficiālu aicinājumu no iestādes, skaidroja Liepiņa. No vienas puses viņa saprot izmeklētāju pieklājīgo komunikāciju šajā jautājumā, taču viņai liekas dīvaini, ka tas tiek darīts tik familiārā formā, izmeklētājiem aicinot sazvanīt kādu un palūgt ierasties birojā, skaidroja Liepiņa.

Politiķe apliecināja, ka šajā lietā viņai ir liecinieces statuss.

Kā ziņots, KNAB norādījis, ka pagājušā gada jūnijā sāktajā kriminālprocesā divas personas atzītas par aizdomās turētām par politiskās organizācijas nelikumīgu finansēšanu lielā apmērā, kas izdarīta personu grupa pēc iepriekšējas vienošanās, kā arī par krāpšanu, kas izdarīta personu grupā un lielā apmērā.

Tāpat vēl viena persona atzīta par aizdomās turēto par politiskās organizācijas nelikumīga finansējuma pieņemšanu lielā apmērā un par nepatiesu ziņu norādīšanu deklarācijā.

Balstoties uz KNAB preses paziņojumā un aģentūras LETA rīcībā esošo informāciju, no kriminālprocesa materiāliem izriet, ka 2016.gada pavasarī uzņēmējs, «Eco Baltia» padomes priekšsēdētājs Viesturs Tamužs vienojās ar politiskās organizācijas valdes locekli, ka personu grupā izkrāps finanšu līdzekļus lielā apmērā no kāda uzņēmuma, ko KNAB apzīmējis ar burtu «B», nolūkā tos novirzīt politiskās organizācijas nelikumīgai finansēšanai.

Uzņēmuma padomes priekšsēdētājs paziņojis uzņēmuma «B» valdes priekšsēdētājam, ka vēlas nolīgt kādu personu stratēģisku konsultāciju sniegšanai personīgi viņam kā padomes priekšsēdētājam. 2016. gada 1.jūnijā tika noslēgts līgums starp uzņēmumu «B» un uzņēmumu «Per capita» par konsultāciju sniegšanu. «Firmas.lv» dati liecina, ka «Per capita» pilnībā pieder Zakatistovam.

Analoģisks līgums par konsultāciju pakalpojumu sniegšanu tika noslēgts arī 2016.gada 30.decembrī. Saskaņā ar līgumu, ik mēnesi uzņēmums «B» pārskaitīja naudas līdzekļus 2000 eiro apmērā un pievienotās vērtības nodokli uz «Per capita» bankas kontu.

Tas turpinājās līdz 2017.gada jūnijam, kad plašsaziņas līdzekļos parādījās ziņas par Saeimas deputāta, Zakatistova un Tamuža sarunām. Sarunās Zakatistovs paziņojis, ka saņem no uzņēmēja 2000 eiro mēnesī. Savukārt uzņēmējs jautājis par viņam iegūstamo nosacīto labumu, vai tā būs nauda, vai vara, vai ekonomikas ministra postenis.

KNAB uzskata, ka minētie finanšu līdzekļi tika novirzīti maksājumu veikšanai, kuru rezultātā, pamatojoties uz noslēgtiem līgumiem, politiskajai organizācijai bija iespējams bez maksas izmantot partijas biroja telpas. Krāpšanas rezultātā iegūtie finanšu līdzekļi lielā apmērā tika izmantoti «KPV LV» finansēšanai.

Kaimiņš un Zakatistovs noraida sev izvirzītos pārmetumus šai lietā. Tamužs KNAB aktivitātes saista ar tiesībsargājošās iestādēs saņemtu sūdzību, kas iesniegta ar mērķi pārņemt ietekmi uzņēmumā «Eco Baltia».

Tēmas
Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais
Uz augšu