T, 17.08.2022.

Pēc trīsarpus gadu ieslodzījuma iznācis brīvībā Alekseja Navaļnija brālis Oļegs

LETA/DOŽDJ
Pēc trīsarpus gadu ieslodzījuma iznācis brīvībā Alekseja Navaļnija brālis Oļegs
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments 1
Oļegs Navaļnijs pamet cietumu
Oļegs Navaļnijs pamet cietumu Foto: AP/Scnapix

Krievijas opozicionāra Alekseja Navaļnija brālis Oļegs Navaļnijs piektdien pēc trīsarpus gadu ieslodzījuma izciešanas iznācis brīvībā. Pie vispārēja režīma labošanas darbu kolonijas Orlas apgabala Nariškinas ciemā viņu sagaidīja sieva Viktorija un brālis Aleksejs ar atbalstītājiem.

Maskavas Zamoskvoreckas tiesa 2014.gada decembrī atzina brāļus Navaļnijus par vainīgiem krāpšanā un uzņēmuma «Yves Rocher» līdzekļu izlaupīšanā, kā arī piesprieda Aleksejam Navaļnijam trīsarpus gadu nosacītu cietumsodu un piecu gadu pārbaudes laiku, bet viņa brālim Oļegam - trīsarpus gadu ieslodzījumu vispārējā režīma kolonijā.

Tiesas spriedums oficiāli bija iemesls, kādēļ Aleksejam Navaļnijam tika aizliegts kandidēt šogad martā notikušajās prezidenta vēlēšanās.

Pēc vairākām nesekmīgām apelācijām Aleksejs Navaļnijs vērsās Eiropas Cilvēktiesību tiesā (ECT), kas 2016.gadā atzina Alekseja un Oļega Navaļniju notiesāšanu par netaisnīgu un lika Krievijai izmaksāt viņiem kompensāciju 80 000 eiro apjomā.

Navaļnijs pēc Krievijas Augstākās tiesas lēmuma paturēt spēkā notiesājošo spriedumu paziņoja, ka tas parāda Krievijas nevēlēšanos respektēt starptautiskās saistības.

Tēmas
Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais
Uz augšu