Pk, 12.08.2022.

Vācijas iekšlietu ministrs draud atkāpties no ministra amata

TVNET/LETA/DW
Vācijas iekšlietu ministrs draud atkāpties no ministra amata
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments 1
Vācijas iekšlietu ministrs Horsts Zēhofers
Vācijas iekšlietu ministrs Horsts Zēhofers Foto: EPA/Scanpix

Vācijas iekšlietu ministrs Horsts Zēhofers piedraudējis tuvāko trīs dienu laikā atkāpties no amata, ja kanclere Angela Merkele nepiekāpsies abu politiķu konfliktā par imigrācijas politiku.

Starp Merkeli un Zēhoferu, kas pārstāv kancleres vadīto kristīgo demokrātu (CDU) Bavārijas māsaspartiju - Kristīgi sociālo savienību (CSU), radušās asas domstarpības par imigrācijas politiku, un

par galveno jautājumu šajā konfliktā kļuvusi ministra iecere jau uz Vācijas robežas atraidīt tos patvēruma meklētājus, kas iepriekš reģistrēti kādā citā Eiropas Savienības (ES) dalībvalstī.

Kā ziņo mediji, CSU vadības sanāksmē, kas ievilkās līdz pirmdienas rītam, Zēhofera kolēģi centušies viņu pārliecināt atteikties no demisijas ieceres.

Preses konference, kas tika gaidīta visu svētdienas vakaru, pastāvīgi tika atlikta, līdz galu galā Zēhofers pirmdienas rītā uz īsu brīdi iznāca pie žurnālistiem un apstiprināja jau iepriekš medijos izskanējušās ziņas, ka viņš piedāvājis savu atkāpšanos gan no ministra, gan no CSU priekšsēža amata.

Tomēr Zēhofers piebilda, ka pirms galīgā lēmuma pieņemšanas viņš gatavojas pirmdien vēlreiz tikties ar Merkeli.

«Valsts un šī valdības rīcībspējas interesēs (..) mēs vēlamies vēlreiz mēģināt rast risinājumu galvenajā jautājumā» par nelegālo imigrantu apturēšanu uz robežas, pavēstīja iekšlietu ministrs, piebilstot, ka par visu pārējo tiks lemts pēc tam.

Merkele uzskata, ka visas Zēhofera prasības ir izpildītas, panākot migrācijas vienošanos pagājušā nedēļā notikušajā ES samitā, taču vairāki CSU līderi tam nepiekrīt. Starp abām pusēm pastāv domstarpības arī par to, vai šī vienošanās ļauj bloka dalībvalstīm vienpusējā kārtā pastiprināt savu robežkontroli.

Tēmas
Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais
Uz augšu