Policija vērtēs, vai LSDSP ar priekšvēlēšanu reklāmu kurina rasu naidu

Policija vērtēs, vai LSDSP ar priekšvēlēšanu reklāmu kurina rasu naidu
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments 12
Foto: Ieva Čīka / LETA

Valsts policija (VP) šodien ir nodevusi izvērtēšanai Drošības policijai (DP) informāciju par Latvijas Sociāldemokrātiskās strādnieku partijas (LSDSP) «Facebook» lapā publicēto politisko reklāmu, kuru vairāki sociālo tīklu lietotāji novērtējuši kā rasu naidu kurinošu, pavēstīja VP pārstāve Gita Gžibovska.

Attēls tika publicēts 1.jūlijā, un tajā bija attēlota puskaila baltā sieviete un melnādains vīrietis, kuram aiz jostas aizbāzta Eiropas Savienības pase. Sieviete attēlā turēja melnādainu zīdaini. «Latvijas nākotne, ja 6.oktobrī nebalsosi par LSDSP,» ar attēlu sabiedrību biedēja partija. Nākamajā dienā šajā pašā lapā tika ievietots attēls, kurā attēlotas automātiskā ieroča lodes. Šim attēlam bija dots paraksts: «Tabletes pret okupantiem.»

LSDSP priekšsēdētājs Jānis Dinēvičs aģentūrai LETA pauda izbrīnu par abiem partijas mājaslapā ievietotajiem attēliem, norādot, ka nākamajā partijas valdes sēdē viņš rosinās no partijas izslēgt personu, kas atbildīga par LSDSP «Facebook» konta satura veidošanu.

Īsi pēc aģentūras LETA sarunas ar Dinēviču abi attēli tika izdzēsti no partijas «Facebook» lapas.

Tikmēr sociālā tīkla Twitter lietotāju vidū LSDSP publicētais attēls izraisījis pamatīgu sašutumu.

Tēmas
Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais
Uz augšu