Rīgā sāks Salu tilta remontu; jārēķinās ar satiksmes ierobežojumiem

Rekonstrukcijas darbi uz Salu tilta

FOTO: Edijs Pālens / LETA

No otrdienas, 26.jūnija, Rīgā tiks pakāpeniski ieviestas satiksmes organizācijas izmaiņas, lai sāktu Salu tilta kompleksa pārbūves 2.kārtas pirmo etapu, līdz ar to autovadītājiem jārēķinās ar satiksmes ierobežojumiem, informēja Rīgas domes Satiksmes departamenta pārstāve Una Ahuna-Ozola.

Kā informēja Ahuna-Ozola, satiksmes ierobežojumi sākotnēji tiks ieviesti posmā no satiksmes pārvada pār Lucavsalu līdz Bauskas ielai. Būvdarbi tiks uzsākti no brauktuves vidus, satiksmi nodrošinot divās braukšanas joslās katrā virzienā. Autovadītājiem jārēķinās, ka satiksme uz tilta būs ierobežota un atļautais braukšanas ātrums samazināts līdz 50 kilometriem stundā.

Pārbūves laikā demontēs pārvadu segumu, izbūvēs nolietotās hidroizolācijas, atjaunos laiduma konstrukciju betona virsmas, pastiprinās laiduma konstrukcijas, kā arī izbūvēs jaunas deformācijas šuves. Salu tilta pārbūves 2.kārtas pirmajā etapā tiks renovēts satiksmes pārvads pār Krasta ielu 178 metru garumā, satiksmes pārvads Lucavsalā 321 metra garumā, tai skaitā četras estakādes Zaķusalā 519 metru garumā, tilts pār Bieķengrāvi augštecē 56 metru garumā, Mūkusalas aplis 584 metru garumā un uzbrauktuve no Mūkusalas apļa centra virzienā 150 metru garumā, kā arī estakāde pār Bieķengrāvi vairāk nekā kilometra garumā.

Darbus veiks pilnsabiedrība «ACB un Tilts», un veicamo darbu kopējās izmaksas ir 19,6 miljoni eiro.

85% no attiecināmajām projekta izmaksām tiek segti no Eiropas Savienības Kohēzijas fonda finansējuma.

Uz augšu