Žurnāls «Ieva» pārmet «Saskaņas» prezidenta amata kandidātam Sproģim maldināšanu

Pēteris Sproģis

FOTO: Evija Trifanova/LETA

Līdzšinējais Latvijas Baptistu draudžu savienības bīskaps, partijas «Saskaņas» prezidenta amata kandidāts Pēteris Sproģis, sniedzot žurnālam «Ieva» interviju, maldinājis par savu statusu, uzskata žurnāla «Ieva» redakcija.

«Uzskatām, ka Pēteris Sproģis acīmredzot ir maldinājis mūs jau pašā sākumā, kā rezultātā pret savu gribu esam publicējuši materiālu, kas vēlāko notikumu kontekstā izskatās pēc priekšvēlēšanu reklāmas,» savu viedokli žurnāla kontā sociālajā vietnē «Facebook» skaidro redakcijas pārstāvji.

«Ievas» žurnāliste esot Sproģi uzrunāja intervijai, jo viņš Latvijas Baptistu draudžu savienībai bija pavēstījis, ka vairs nekandidēs uz bīskapa amatu. Tas arī bijis iemesls sarunai. Arī sarunas laikā Sproģis «Ieva» žurnālistei teica, ka nezina, ko darīs tālāk. Tas atspoguļots publicētajā intervijā.

«Paziņojums, ka partija «Saskaņa» ir Sproģi izvirzījusi Valsts prezidenta amatam, mums, tāpat kā droši vien daudziem no jums, nāca kā zibens no skaidrām debesīm. Turklāt tas notika brīdī, kad žurnāls «Ieva» ar Sproģa interviju vēl bija tirdzniecībā,» lasītājiem skaidroja žurnāla «Ieva» redakcija.

Žurnāla «Ieva» pārstāvji norādīja, ka ir nepatīkami dzirdēt nepamatotus apvainojumus par to, ka «»Ieva» ir angažēta un uztaisījusi Sproģim un «Saskaņai» labu reklāmu».

«Facebook» paziņojumā žurnāla «Ieva» redakcija atvainojas savām lasītājām, ar norādi, ka tā tam nevajadzēja notikt. «Uzskatām, ka Sproģis un partija «Saskaņa» ir izmantojuši Latvijā visvairāk lasīto žurnālu savu mērķu sasniegšanai.»

Žurnāls par radušos situāciju informēšot arī Korupcijas apkarošanas un novēršanas biroju.

Kā liecina izdevniecības «Žurnāls Santa» mājaslapā pieejamā informācija, «Žurnāls Santa» ir žurnāla «Ieva» izdevējs kopš 1997.gada septembra.

Kā ziņots, partija «Saskaņa» jūnijā kā savu Valsts prezidenta amata kandidātu nosauca līdzšinējo Latvijas Baptistu draudžu savienības bīskapu Pēteri Sproģi.

Uz augšu