Valsts robežsardze ieceļošanu Latvijā liegusi sešiem Ukrainas pilsoņiem

FOTO: Zane Bitere/LETA

Aizvadītajā diennaktī Pāternieku robežkontroles punktā Valsts robežsardze ieceļošanu Latvijā liegusi sešiem Ukrainas pilsoņiem, informēja Valsts robežsardzē.

Robežsardzē skaidroja, ka ārzemniekiem nebija pietiekamu iztikas līdzekļu Šengenas zonas valstu apmeklējumam un ārzemnieki nevarēja pamatot ieceļošanas un uzturēšanās mērķi un apstākļus. Personas atgrieztas uz izceļošanas valsti.

Tāpat vakar uz ārējām robežām konstatēts 31 robežpārkāpējs, tajā skaitā aizturēts viens meklēšanā esošs Latvijas pilsonis. Pilsonis aizturēts, veicot pasažieru profilēšanu Rīgas pasažieru ostas robežkontroles punktā. Persona ieceļojusi no Stokholmas un atradusies policijas meklēšanā. 1989.gadā dzimušais vīrietis aizturēts un nodots Valsts policijas amatpersonām.

Tāpat vienam ārzemniekam konstatēts uzturēšanās nosacījumu pārkāpums. Lidostas «Rīga» robežkontroles punktā konstatēta Krievijas pilsone, kura bija pārkāpusi uzturēšanās nosacījumus (nebija derīgas vīzas vai uzturēšanās atļaujas) Šengenas zonas valstīs. Persona saukta pie administratīvās atbildības.

Savukārt veicot imigrācijas kontroles pasākumus valsts iekšienē, ieceļošanas vai uzturēšanās noteikumu pārkāpumi konstatēti 16 personām - septiņām no Krievijas, septiņām no Ukrainas un pa vienai personai no Indijas un Igaunijas.

Par pārkāpumiem transportlīdzekļu un kuģošanas līdzekļu ekspluatācijas jomā Valsts robežsardzes amatpersonas saukušas pie administratīvās atbildības septiņas personas - divas no Lietuvas un pa vienai personai no Krievijas, Kazahstānas, Latvijas, Polijas un Igaunijas.

Kopumā Valsts robežsardzes amatpersonas uz ārējām robežām un valsts iekšienē 17.maijā konstatēja 54 likumpārkāpējus.

Uz augšu