Jūlija vidū Biķernieki piedāvās plašu motoru sporta programmu

FOTO: TVNET kolāža

14.-15. jūlijā Biķernieku trasē norisināsies grandiozas sacensības - Biķernieku Motorsporta festivāls 2018, kura ietvaros divu dienu laikā varēs redzēt sacensības dažādos sporta veidos, kādas reti notiek vienā pasākumā, – spīdvejs, rallijkross, kroskarti (bagiji) un supermoto.

Biķernieku Motorsporta festivālā 2018 būs vērojamas sacensības -

pasaules čempionāts spīdvejā U21 komandām, NEZ Ziemeļeiropas kroskartu čempionāts, Latvijas rallijkrosa čempionāta 3. posms, kā arī Supermoto kausa sacensības,

kurās kopā piedalīsies vairāk nekā 140 dalībnieku no vismaz 10 valstīm, TVNET informēja sacensību organizētāju pārstāvis Ritvars Podziņš.

«Ja pirms diviem gadu desmitiem autosporta karalis Latvijā noteikti bija autokross, tad tagad varam droši teikt, ka līdzās tam attīstījušies un uzmanību piesaistījuši arī citi sporta veidi. Ja jūnija pirmo nedēļas nogali veltījām Latvijā joprojām tik ļoti iecienītajam autokrosam, Mūsas trasē organizējot Eiropas čempionāta posmu, tad tagad Biķerniekos fokusēsimies uz dažādību un simtprocentīgi izmantosim visu sporta kompleksa infrastruktūru. Proti, Biķerniekos blakus ir gan spīdveja stadions, gan rallijkrosa trase – otrs tāds sporta komplekss būtu diezgan tālu jāmeklē. Tāpēc tas jāizmanto un jāveido kaut kas unikāls un skatītājiem baudāms,» stāsta Biķernieku Motorsporta festivāla 2018 organizators Jānis Bergs.

Pasaules vēsmas festivālā ienesīs Pasaules čempionāts spīdvejā U21 komandām, kurās par iekļūšanu Pasaules kausa izcīņas finālā, spēkojoties ar Polijas, Zviedrijas un Somijas komandām, cīnīsies arī Latvijas jauniešu spīdveja komanda - Dāvis Kurmis, Oļegs Mihailovs, Ernests Matjušonoks, Artjoms Trofimovs un Elvis Avgucevičs. 2017. gada sezonā Latvijas junioru komanda iekļuva Eiropas čempionāta finālā un spēcīgajā konkurencē izcīnīja godalgoto trešo vietu.

«Pirms pasākuma Biķerniekos pārņem patīkams satraukums, jo arī mums šāds sacensību kopums vienā pasākumā ir jaunums, bet, pateicoties unikālajai Biķernieku trases infrastruktūrai, tas ir iespējams. Vēlamies, lai par motosportu, tostarp spīdveju, uzzina un jūt līdzi arī autosporta fani – un otrādi. Tas arī ir sacensību organizēšanas

virsmērķis – apvienot motosporta un autosporta fanus kopīgā pasākumā jeb festivālā.

Sacensību dienaskārtība solās būt patiešām piesātināta, ietverot sevī sacensības gan Latvijas, gan Ziemeļeiropas un pasaules līmenī. Spīdvejs ir ļoti dinamisks un spraigs sporta veids, tāpēc esmu pārliecināts, ka tiem, kas līdz šim nav redzējuši spīdveja sacensības klātienē, tas šķitīs interesants un aizraujošs. Turklāt mūsu U21 spīdveja izlase pagājušajā sezonā sevi pieteica jau Eiropas līmenī, izcīnot augsto trešo vietu. Arī šobrīd, pirms Pasaules čempionāta, tā ir ļoti labā sportiskajā formā un komandai ir izvēlēti Latvijas labākie spīdvejisti. Skatītājiem tiešām būs ko redzēt, un ceram, ka mūsu komandai veiksies!» stāsta Biķernieku Motorsporta festivāla 2018 spīdveja organizators Nils Freivalds.

Runājot par rallijkrosa aktivitātēm šajā sezonā - 4.augustā Bauskas Mūsa Raceland trasē norisināsies ceturtais LČ posms. Piektais posms tiks aizvadīts 18.augustā Jelgavā, atjaunotajā Rullīšu trasē. Savukārt sezonas noslēguma sacensības norisināsies Ropažos, sporta kompleksā 333.

Uz augšu
Back