C, 28.09.2023.
Lūdzu, ņemiet vērā, ka raksts ir vairāk nekā piecus gadus vecs un ir pārvietots uz mūsu arhīvu. Mēs neatjauninām arhīvu saturu, tāpēc var būt nepieciešams meklēt jaunākus avotus.

Arī Tērvetes novada dome lūdz izsludināt ārkārtas situāciju

LETA
Facebook LinkedIn Draugiem X
Comments
Foto: SIPA/Scanpix

Atsaucoties vietējo lauksaimnieku aicinājumam, Tērvetes novada dome ārkārtas sēdē lēmusi pieprasīt Ministru kabinetam (MK) izsludināt ārkārtēju situāciju Tērvetes novadā, zināja domē.

Ilgstoša sausuma dēļ lauksaimniecības kultūraugi daudzviet novārguši vai pilnībā iznīcināti, domei norādījuši zemnieki. Sausums ietekmējis arī lopkopību, jau ir radušās problēmas ar barības nodrošināšanu mājlopiem.

Domē uzskata, ka izveidojusies situācija būtiski apdraud saimnieciskās darbības drošību, tādēļ MK nosūtāms aicinājums izsludināt ārkārtēju situāciju Tērvetes novadā.

Jau vēstīts, ka līdz 22.jūnija plkst.10.30 izsludināt ārkārtas situāciju lauksaimniecībā ir lūgušas kopumā 19 pašvaldības, tostarp Ventspils novada, Kuldīgas novada, Madonas novada, Cesvaines novada, Aknīstes novada, Kandavas novada, Ērgļu novada, Talsu novada, Varakļānu novada, Gulbenes novada, Pāvilostas novada, Neretas novada, Tukuma novada, Nīcas novada, Rēzeknes novada, Aizputes novada, Viesītes novada pašvaldības, Alsungas un Rundāles novadu domēm.

Krīzes vadības padomes sēdi par ārkārtas situāciju lauksaimniecībā plānots sasaukt otrdien, 26.jūnijā.

Krīzes vadības padome ir koordinējoša institūcija, kuras darbības mērķis ir nodrošināt valsts un pašvaldību institūciju saskaņotu rīcību, veicot valsts apdraudējuma preventīvos un pārvarēšanas pasākumus, kā arī tā radīto seku likvidēšanas pasākumus. Krīzes vadības padomi vada Ministru prezidents, bet Krīzes vadības padomes locekļi ir aizsardzības, ārlietu, ekonomikas, finanšu, iekšlietu, tieslietu, veselības, satiksmes un vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministri.

Facebook LinkedIn Draugiem X
Comments

Tēmas

Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais
Uz augšu